| Danyy8 a întrebat:

Vreau sa slabesc si m-am gandit sa incep cu exercitii in casa. Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Incearca exercitii de pilates, tae bo, aerobic. Incearca si vreo 10 minute sa alergi in ritm alert pe loc. Nu trebuie sa pornesti de prima data cu 10 minute, prima data chiar si 2 minute. Si cresti minutele pe parcurs, in timp poti ajunge si la 30 de min pe zi. Iar daca ajungi sa alergi 15-20 de min pe loc in ritm alert, de altceva nu prea mai ai nevoie. Eventual niste flotari si abdomene zilnic, dar nu nu stiu cate. Cele mai bune exercitii sunt cele cardio.
Cat despre mancare...iti voi da copy/paste la un raspuns pe care l-am mai dat la intrebari asemanatoare:

In opinia mea, cea mai buna si mai placuta dieta e urmatoarea: mese mici si dese. O data la 3 sau 4, maxim 5 ore, cate o masa care sa nu fie mare. Iar la mese sa mananci orice; cred ca mai mult decat caloriile si alimentele in sine, conteaza cantitatea si felul cum iti obisnuiesti organismul. Mancand des si putin organismul nu este lasat sa "stea locului", el trebuind mereu sa lucreze pentru a descompune mancarea, lucru care este si sanatos, si care accelereaza arderile in organismhappy
Si bineinteles ca 30 de minute de sport zilnic sunt necesare daca vrei rezultate frumoase.

5 răspunsuri:
| SimpluCosty a răspuns:

Sall dany pentru inceput ai putea sa faci 30 de abdomene 30 de flotari si 50 de genoflexiuni o alimentatie foarte bogata in fructe si legume nu ti-ar strica si poti sa te inscrii la un sport gen basket pentru dezvoltare sau inot este alegerea tawinking

| BlondiNNNa a răspuns:

Genoflexiuni.abdomene.flotari.multe serii de forta:d

| comansorin a răspuns:

Genoflexiuni,abdomene,flotari, mersul piticului(stiu ca ti se pare absurd dar daca faci chestia asta iti cresc muschii picioarelor ) si alergat!

| aryana1991 a răspuns:

Daca vrei sa faci sport acasa eu iti recomand pilates(gasesti pe youtube)eu fac acasa si sunt multumita, nu sunt foarte grele si chiar lucreaza toata musculatura.si aerobic poti incerca gasesti pe net o gramada. daca te intereseaza si exerciti pentru abdomen iti recomand abdomene, dar nu fa o suta o data ca nu va functiona.incepe cu o serie de 20 sa zicem, facute in doua reprize ca sa nu te alegi cu febra musculara si pe zi ce trece mai adauga cate 10, 15 cate poti tu.si indiferent de exercitiile pe care le faci combina-le intre ele.inecepi,sa zicem cu 10 abdomene, 10 genoflexiuni ca sa faci putina incalzire si apoi fa 10min de aerobic sau pilates 1data, de 2ori pe zi.cu timpul te obisnuiesti si care iti va face placere.si alergatul te ajuta.si nu uita ca si alemantatia conteaza. elimina painea,pastele,orezul,ciocolata, semintele, prajelile si incearca sa mananci fructe si legume.te vor ajuta mult.bafta sper ca ti-am fost de ajutor

| Danyy8 explică:

In primul rand as vrea sa va multumesc tuturor pentru raspunsurihappy Sunt convins ca imi vor fi de folos. Totusi trebuie sa desemnez un singur castigator. Am sa aleg raspunsul castigator cel al lui DianaScorpio din pur si simplu fapt ca am inceput cu exercitiile recomandate de ea si sunt convins ca o sa dea roadehappy