| plictisealamare a întrebat:

Vreau si eu niste scheme de parkour pentru incepatori, dar si exercitii fizice care ajuta la acest sport. Funde e a voastra...

Răspuns Câştigător
| paVul a răspuns:

Pai nu e foarte greu.si eu sunt inca la stadiul de amator
Deci iti pot recomanda ceva

Dim exerciti:la exercitii ma refer la:flotari, abdomene:sunt cele mai importante flotarile si abdomenele.Sa nu uitam de picioare frate. Trebuie pentru viteza si urcarea treptelor de sus in jos.Cat poti u de repede
Apoi statul in maini:foarte folositor
Incearca echilibrul frate.Asa ca cauta ceva garduri subtiri si incearca sa mergi cat mai mult pe ele

Vorbind despre scheme(trickuri)
Iti recomand pentru inceput :Monkey,Dej, MonkeyDej, Incearca sa sari de la inaltimi
Sprintul iar exerseazal mult

Frate sper ca te-am ajutat.As vrea o fundita.E prima mea fundita

Succes!

6 răspunsuri:
| Fresh a răspuns:

Scuze pavul dar ai gresit miscarile sunt monkey, dash nu dej laughing asa cash kong (king kong) double kong speed cam astea sunt de baza big grin iar exercitii ti le-a zis colegu laughing

| StefiDarkSoul a răspuns:

Intra pe www.traceurs.ro...e o comunitate de practicanti parkour.intra pe forum si gasesti tot ce vrei...cat despre trucuri.incearca speed vault,reverse vault, turn vault, kong, dash, salt de precizie dupa care, combina-le, fa mici trasee, etc

| Iordake_Marian_1997 a răspuns:

Frate deci ca sa faci parkour mai intai incepe cu echilibru si viteza apoi treci la trikuri de exemplu:monkey, dash kong, speed, reverse, cat loc, turn etc sper ca te-am ajutat

| Caliin_Giicu_1999 a răspuns:

Cum sa fac un becflip

| Anitas_Radu_1996 a răspuns:

Deci pentru parkour ai nevoie de fructe in fiecare zi, sa incepi sa stai in maini, sa faci tractiuni si multe altele daca vrei mai multe detalii intra pe id meu anitas.radu

| Cernat_Maria_1945 a răspuns:

Fa monkey, inelul, olspin, palspin si cam atat stiu sper ca te-am ajutat