| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi cate proteine si glucide trebuie sa consum zilnic pentru a ajunge la un corp frumos (vreau sa imi definesc abdomenul, fac si sala)

9 răspunsuri:
| M1Man a răspuns:

Ca nutritionist iti spun ca nu trebuie sa ai mai mult de 130 de gr de proteine in corp zilnic pentru a iti dezvolta muschii.Pentru a iti defini muschii, mai ales abdomenul care il consider destul de greu pentru ca acolo se depune prima data grasimea, trebuie sa faci exercitii in fiecare zi.Bafta!

| Wehes a răspuns (pentru M1Man):

Cum sa faca exercitii in fiecare zi? Ajunge la exces de antrenament.
Abdomenu se lucreaza de 2 ori maxim pe saptamana.

| Dkgray a răspuns (pentru M1Man):

Si daca ingerez 131 e grame?

| GrigMatei a răspuns (pentru Dkgray):

Mori frate, moriI! laughing

| M1Man a răspuns (pentru Wehes):

Taran care nu stii(nu trebuie sa faci cate 1000 de abdomene pe zi ma, si da chiar la un mment dat ajungi sa faci si 1000, gandeste-te ca in fiecare zi tu le dezvolti rezistentalaughing)

| Wehes a răspuns (pentru M1Man):

Eu sunt taranu sau tu care habar nu ai ce vorbesti? Esti prost, sau vorbesti sa te aflii in treaba?
Abdomenul trebuie lucrat maxim de 2 ori pe saptamana ba desteptule si la intervale de cateva zile ( 2-3 )
Antrenament in fiecare zi = supraantrenament = rezultate mai lente.
Si cu abdomene nu dai grasimea jos geniule, cu abdomenele doar tonifiezi musculatura. ( eu nici nu recomand abdomene din cauza coloanei ).
Nu trebuie sa aiba mai mult de 130 g / proteine pe zi? din nou, esti prost?
Sa te lamuresc domnu ''Orasan''. Daca el are 70 kg inmultit cu 2 ajungi undeva la 140 ( 140 grame proteine trebuie sa consume pe zi ) Auzi la el, nu mai mult de 130 esti total pe langa.

| M1Man a răspuns (pentru Wehes):

Si mata la fel.

| Wehes a răspuns (pentru M1Man):

El e nutritionist cu replici de copil de 13-15 ani. Copil prost, pleaca de pe TPU si du-te uita-te la Pariu cu Viata, te rog.

| M1Man a răspuns (pentru Wehes):

Sugi **** te rog...