| Shukacu a întrebat:

Ziceti-mi si mie cum sa procedez cand alerg la atletism ca sa rezist mult la alergare, care este secretu de dinainte de antrenament? si in timpul alergatului cu respiratia.
Mersi. FUNDA!

3 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Ia niste suplimente daca ai voie.Trebuie sa ai o alimentatie echilibrata.Cu respiratia e simplu inspiri pe nas si te fortezi putin cand expiri pe gura. Misca bratele mai repedele pe langa corp, vor determina si picioarele s-o faca la fel. Sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| Kristinx7 a răspuns:

Nu prea stiu daca raspunsul meu te va ajuta sau nu, insa stiu ca intotdeauna inainte sa incepi o alergare trebuie sa te incalzesti astfel incat corpul tau sa nu elimine caldura din el si hidrateaza-te inainte de a incepe...bafta si sper ca te-am ajutat!