| syjey a întrebat:

Ziceti-mi un supliment nutritiv pentru creterea in masa musculara.Am 17 ani 1.80 68 kg, sunt ectomorf, fac sala de 3 ori pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| MzQ_1081 a răspuns:

Uite ce te sfatuiesc euuwinking
Eu fac sala de 4 ani de zileewinking Si iti spun sincer ca proteinele si steroizii de tot felul nu sunt bune de nimic sad astia iti cresc masa musculara dar o sa ajungi sa faci ogramda de complicati din cauza lor sad poti sa te inbolnavesti chiar rau din cauza astaa sad
Mai bine asculta sfatul meuu ca eu stiu ce inseamna suplimente nutritive steroizii si proteinee.
Formeazati singur un program alimentar si incearca sa mannci cat se poate de binewinking asta te va ajuta saa pui masa musculara pe tine.
Tu trebuie saa ai cel putin 4 mese la zii ca ca sa potii sa cresti in masa repedewinking mananca mooolta carne ca asta contine fibre si odihnestete bine de toot ca muschi corpului tau sa se poata regeneraa big grin
Nuj daca ai inteles ceva din ce tiam ziss euu laughing dar nu luaa suplimente sau proteineewinking Fa-ti un regim alimentar este mai sanatosswinking mult Noroc kiss

2 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Bine ca i-ai dat funda la unu care iti zice ca, carnea contine fibre laughing si nici macar nu stie sa faca diferenta dintre suplimente nutritive si steroizi.
P.S. daca vrei sa cresti un masa musculara ia-ti un weight gainer, sunt destule pe piata ai de unde alege.

| syjey explică:

Am dat din greseala fundalaughing