| UFO03 a întrebat:

De saptamana viitoare mi-am propus sa imi fac abonament la sala, ca tip sunt ectomorf si am mai citit pe net vazand ca se creste greu in masa musculara.Am 1.81 greutate aproximativ 63 kg.
Am nevoie de un tip de antrenament pe 3 zile am citit ca este cel mai recomandat.Si cam ce alimente sa consum(in mare nu ma pot abtine de la orice avand 16 ani.)As dori sa iau si creatina ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Din punctul meu de vedere esti ectomorf deci nu te abtine de la mancare.Tu trebuie sa consumi multi carbohidrati ca sa iei in masa musculara.La tine nu e problema numarul de proteine ci numarul de carbohidrati.Carbohidratii sunt esentiale pentru tine. Daca vrei sa iei si creatina ti-as recomanda un gainer care contine si creatina cum este Gfx 8 de la Pro Nutrition.Gfx8 este cel mai bun produs pentru masa musculara din gama Pro Nutrition.

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Pe mine ma obliga mama laughing Chiar daca sunt clasa a opta si am doar 45 de kg vreau sa dau la liceul militar si trebuie sa ma obisnuiesc. Pune-ti parintii sa se tina de capul tau laughing