| YoonaSNSD a întrebat:

Am facut o macheta de vulcan destul de mare.Am pus o sticla de 1, 5 litri si am imbracat-o in carton etc.Trebuie sa fac lava si sa torn in sticla bicarbonat de sodiu cu otet ca sa iasa o reactie.Intrebarea este: cat bicarbonat si otet sa pun in sticla(1, 5 l) ca sa iasa la suprafata si sa curga precum lava?
DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Trebuia sa pui o sticla de cola si dupa sa bagi dropsuri in ea sa vezi ce eruptie aveai in toata camera. laughing)
Bicarbonat si otet poti sa pui cat vrei fiindca nici odata nu o sa sara in aer precum o cola cu dropsuri.

| prMoarte a răspuns:

Cu cat mai mult cu atat mai bine!