| Alphawolf a întrebat:

Am observat ca sunt foarte multe voturi(si nu doar voturi negative) date pe nedrept. Ce determina si cum caracterizati acele persoane care se folosesc de voturi pentru a-si apara o cauza... Credeti ca poate fi egoismul unul din motivele care determina unele persoane la evaluarea gresita a raspunsurilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Este vorba doar de incapacitatea de a sustine o discutie in contradictoriu. Lipsindu-le cultura generala si un vocabular suficient de mare, nu sint in stare sa-si sustina punctul de vedere cu argumente. Asa ca prin votul negativ nu fac decit sa-si arate frustrarea ca nu sint in stare sa se exprime in cuvinte.

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Man, lasa chestiile astea, crezi ca esti singurul care constientizat chestia asta, eu ma multumesc daca pot ajuta omul, iar restul e decor. Numai bine.

| Arthur a răspuns:

Îti faci cumva autocritica?

nony
| nony a răspuns:

Eii, multe voturi de dau pe amicitii, pe prietenii.Stupidele se dau din dusmanie si invidie.Bine,nu vreau sa generalizez.
In final, ce conteaza culoarea votului atata timp cat tu esti multumit de sfatul tau?

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Părerile sunt împărţite, aici nu dăm răspunsuri la probleme de matematică care pot fi catalogate ca şi corect/incorect. Deci ceea ce vezi tu stupid, altul poate vedea genial (şi da, chiar aşa de mare poate fi diferenţa!). Deci tu nu ai decât să dai atât voturi negative cât şi pozitive pentru a le echilibra.

| daddy a răspuns:

Mih33
fie vb intre noi stiu mai exact la ce subiect faci referire
ei bine majoritatea cred ca daca dau acele voturi stupid sau nefolositor vor schimba ceva dar se inseala pentru ca indiferent de parerea lor nu conteaza decat adevarul fie ca le convine sau nu
mi se pare imatur gestul lor dar nah nu avem ce face eu unul m-am acomodat cu asta
se intampla si la clase mai mare de exemplu pe youtube ai fii surprins cate manevre din astea parsive se fac din partea unor grupuri care nu sunt de acord cu alte grupuri prin a da rate slab se cheama votebot
uite aici
http://www.youtube.com/watch?v=Yjwd1eGerZw&feature=related

| Ea12345 a răspuns:

Nu stiu ce sa cred. Dati-mi stupid, sa vedem cum reactionez?thinking

| User a răspuns:

Nu, gandirea imatura. nu constientizeaza ca te doare la banana de stupiziwinking

| Dominicc a răspuns:

Fiecare cu parerea lui.

| madalykuka a răspuns:

Egoismul?
no way.
prostia si lipsa de cultura. in fine tot aia oh go on
bine nu zic ca toate voturile : stupid is puse asa...
de ex si eu am dat cred ca vreo 20 de stupid...hee hee
ce daca raspunsu era aiurea blushing

| marpey16 a răspuns:

Este vorba despre dorinta de putere, setea neincetata de autoritate. Pentru oamenii este normal sa trisezi si sa iti obtii puterea trisand. De ce nu? Motivul este egoismul...in mare tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aberatiile trebuie taxate. Si eu dau voturi dar explic "ce si cum ". Problema este ca sint luate " de bune " o groza de timpenii si asta este daunator pentru cineva care ar cauta un raspuns. In tot cazul informatiile de aici, daca se continua in stilul acesta sint ZERO. Ori se scoate sistemul de notare si fundite! ori se pun moderatori de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai "prietenii"mi-au dat stupid.In rest toate bune.