| madalinfindrihan a întrebat:

nu stiam categoria asa ca am ales una care am crezut eu ca merge. Nelamurirea mea este urmatoarea >>>

De ceva timp, adica de mult timp 1 an si ceva sa zic? 2 poate chiar nu stiu cand adorm si visez nu mai ai placerea aceea o stiti voi cand nu stiti ce se intampla intr-un vis etc.
Eu de cele mai multe ori sunt constient ca visez adica tot ce trebuie sa se intample este ceva ce eu stiu ca nu este normal sau ca nu se putea intampla in realitate sau de cele mai multe ori sunt constient fara acestea.
Ma refer ca eu imi pot controla singur visul ceea ce este super misto, deja ma astept sa ma ia unii la misto dar nu conteaza.
Un exemplu: Acum o saptamana m-am uitat intr-o zi la 3 filme horror care m-am speriat groaznic si ma speriam in somn adica vedeam parti din film in visul meu si eu eram constient ca nu era adevarat m-am dus spre niste oameni morti fantome nu stiu ce rahat erau totusi imi era frica de ei apoi am pus mana pe ei dupa care tot ce a trebuit sa fac era sa zic ca nu este adevarat si nu stiu cum pnm i-am omorat nu ma intrebati in fine cred ca ati inteles ideea si daca ati ajuns pana aici inseamna ca va intereseaza. A da si inca un exemplu puteam sa fac ce vreau daca voiam sa fiu intr-un loc eram asta e lucrul cel mai smecher cred happy tot ce am scris este real. Deci ce spuneti, e normal?

Răspuns Câştigător
| EzeQuielz a răspuns:

Da, visul tău cu fantomele este ceva normal, ai putea să încerci să le scoţi din visul tău, ce faci tu acum, adică să ştii că visezi înseamnă "Vis Lucid", poţi căuta singur/singură pe internet.

| madalinfindrihan explică (pentru EzeQuielz):

Stiu ca se numeste vis lucid happy dar am vrut sa zic si altor persoane si sa stiu daca e bine sa visez lucid mai mereu.

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu este anormal faptul ca iti poti controla visele. Multi o fac. Unii oameni reusesc sa o faca, altii nu, altii reusesc prin exercitiu, altii reusesc fara exercitiu.

Cat despre cosmaruri, majoritatea oamenilor cand viseaza, viseaza chestii neplacute sau in fine, in vis este o atmosfera de tensiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De când ai început sa visezi lucid?
Si ce tehnica ai folosit?