| hypothesis a întrebat:

Am un lapsus foarte mare si vreau sa vad daca ma puteti ajuta cumva.
Exista un cuvant care incepe cu litera "E". Provine din "mediul" stiintific si are legatura cu observatia experimentala a naturii/a mediului.
Dati-mi cateva cuvinte iar daca acesta se afla printre ele, raspunsul va fi premiat.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Empiric

| hypothesis explică (pentru johnnny123):

Bingo! Mi-l amintisem intre timp dar tot meriti.

| T0T a răspuns (pentru johnnny123):

Ăsta e primul cuvânt care mi-a venit în minte dar am zis că nu are legătură și am zis să mă abțin laughing Acum mă oftic.

3 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Elipsoidal desi nu stiu daca corespunde intrebarii.