| morandi a întrebat:

Ati goli o piscina de 4 m adancime, 20 metri latime si 20 metri lungime cu o seringa de 5 ml pentru suma de 100.000 euro?
Cam cat tim crezi ca ti-ar lua sa faci asta? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Hmm, 320.000.000 de seringi de apa pentru 100.000 euro, adica sa umplu de 3200 de ori seringa pentru fiecare euro... Socotind 1 secunda pentru umplerea seringii si inca o secunda pentru golire, as avea nevoie de mai mult de o ora si jumatate de munca sustinuta, pentru un singur euro. Munca pe care o fac este mult mai putin plictisitoare si mult mai bine platita, prin urmare raspunsul la intrebarea ta este clar NU.
Plus ca pentru a goli complet piscina, folosind acelasi ritm de o seringa la doua secunde, timpul de munca depaseste 20 de ani, fara pauze si fara zile libere.

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Sigur ca da, numai ca asmonta o pompa in spatele ei, pana la urma nu ai precizat si CUM trebuie utilizata seringa respectiva.

| darrio2007 a răspuns:

La cati metri cubi de apa contine piscina nu m-as baga.Mi-ar lua o viata sa o golesc.

| summer12 a răspuns:

Timpul depinde de viteza cu care efectuezi acest "proces" minutios tongue

| Oana92 a răspuns:

Da! Cateva zile poatelaughing)Daca am calculat bine ar fi nevoie se repet operatiunea de 320 000 de orirolling on the floor

| johnnny123 a răspuns (pentru Oana92):

Ai gresit putin, este vorba despre 320 000 000 de repetari.
Daca o incarcare/golire a seringii dureaza 5 secunde, vorbim despre 50 de ani de munca neintrerupta. Sau daca muncesti doar 8 ore pe zi, 150 ani. Deci ma indoiesc ca ai face asta :-)

| LolaLollita a răspuns:

La cate calcule au facut cei de mai sus, acum pot spune un "Nu" si mai ferm happy

| BSwwatch a răspuns:

100.000 euro la cursu BNR? La un calcul asa... sumar:-) 30 mii de euro cheltuiti pe pe seringi, na...se uzeaza garnitura aceea din interior la cat o utilizezi, apoi terapi si operatii pe coloana 10.000 euro, de la cat stai cocosat, mincare, felul unu+felul doi si inevitabilul desert 40.000 euro si daca lucrezi in deplasare mai platesti si chiria, si de zgarcit ce o sa fii ca sa faci economii cupmperi cort 100 euro bucata, iar cum ai sa pierzi cica 4 ani acolo e nevoie de 40 cortuti de-a lungul timpului, na ca tot dormi in cort iar este nevoie de sac de dormit perna si, punem alti 6000 euro, si tot te zgarcesti nu-ti cumperi lanterne, ca-s scumpe,happy o dai pe luminari de botez, ca-s mari si groas, si te gandesti ca le tai in jumate si economisesti din bani 5000 euro ai luminarile,aproape ai terminat treaba, mai ai de tras o ultima seringa de apa di piscina, in acel moment ti-aduci aminte ca ai uitat lumina aprinsa in cort(luminarea adica:-) ) cand intorci capul ce sa vezi?, cortul in flacari si lina cort arde-a masina, BMW x5 pe care ti-ai cumpara-o in leasig!, DISPERAT SI CU PSHIHICUL la pamint vi acasa, te izolezi faci un cont pe TPU.ci ceri ajutoru, si dai sfaturi din experienta avuta! laughing)))))))

| Rockafellas a răspuns (pentru BSwwatch):

Ahahahahaha rolling on the floor))))))))))))))) Mai amuzat foarte tare!

| BSwwatch a răspuns (pentru Rockafellas):

Crede-ma ca am ras cu lacrimi in timp ce-am scris!laughing)

| morandi explică (pentru BSwwatch):

rolling on the floor))

| BSwwatch a răspuns (pentru morandi):

:-)))

| SimionAlexandru a răspuns:

In Romania avem multi doctori pasionati de geografie, istorie, chimie sau alte lucruri, dar numai medicina, nu. Si uite rezultatul laughing S-au facut medici doar pentru bani, distrug oamenii, si ei isi iau banul.
Pe scurt...sa iti raspund la intrebare :-)
Daca as fi pasionat de piscina, si mi-ar place foarte foarte mult sa inot (daca as sti sa inot), atunci da. M-as si distra in acelasi timp.
Dar asa, avand cu totul o alta pasiune....Nu tongue Prefer sa imi petrec timpul cu activitati care ma ajuta sa evoluez personal, si sa dobandesc experienta intr-un domeniu care ma defineste pe mine insumi, ca persoana :-)
Sa ai o seara superba, Morandi

| VictorVictoras a răspuns:

Categoric ti-ar creste barba alba dar nu cred ca ai reusi eu unu nu a-s incerca ceva ce nu cred ca estea realizabil...

| התשובה a răspuns:

Si daca vine o ploaie ce te faci?