| Allina1 a întrebat:

Ati observat ca tehnologia ne stapaneste? Adica ce viata e asta? Mereu cu telefonul in mana, pe facebook ..mancam in fata calculatorului, probabil stau si pe buda cu telefonul si alte lucruri din astea ( am zis asa in general ) ..asta nu e viata.o sa murim din cauza acestei dependenta ...nu mai sunt copii pe fb.
Sunt in fata facebook. ului a jocurilor sau eu stiu mai ce
. Nu putem rezista o zi fara aceste lucruri...wtf? Ce viata traim? Sigur mai mult virtuala ...nu ati incercat sa lasati tehnologia ptr o zi si sa faceti cu totul alceva? Cei care sunt intr.o relatie vorbesc prin msj, pe fb ..sau pe alte panarame straight face in loc sa se iubeasca si ei cu adevarat sa stea impreuna.sad cum a ajuns viata noastra sad

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Acum e prea tarziu. Nu mai avem ce face. Am intrat in hora, trebuie sa jucam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu in weekend cand nu sunt la munca (Care ma obliga la toata tehnologia asta) fac sau cel putin incerc sa fac cu totul altceva. Plimbari, cumparaturi, sport, citit

| SkyPilot a răspuns:

De accord cu tine. In zilele libere nu imi iau mobilul cu mine.
Iar preferinta pentru relatiile pe net cand m-as putea intalni cu fata mi se pare superstupida. Nimic nu poate inlocui caldura trupului ei, mirosul ei, zambetul, micile expresii ale fetei. Poate ca sunt eu de moda veche happy

| MskDesign a răspuns:

Tehnologia stapaneste pe cine se vrea stapanit.Platformele de socializare sunt facute sa produca dependenta.Singura mea platforma de socializare este tpu.ro.Multi nu inteleg raul pe care il aduc aceste platforme.

| Tyberiu2000 a răspuns:

Tehnologia evoluează, asta e scuza tuturor. Gândește-te, eu îți răspund deoarece folosesc tehnologia, pentru a putea intra pe TPU.Nu poți spune că toți suntem dependenți, dar mulți sunt.Eu n-aș muri de exemplu dacă n-aș avea computerul,dar cui îi pasă.Pot să-l folosesc,atâta timp cât îmi mai rămâne timp pentru lumea reală. Mănânc cu părinți,mă joc pe afară cu copii mai mici ca mine(fotbal,pititea etc).Ai dreptate,al trebui să existe o limită, care deja există.Dar cine o vede, mulți nu o văd, alți o văd dar nu le pasă. Totuși, n-ași da prieteni pentru computer.Computerul este doar divertismentul până vine colegul să facem ceva.Dar chiar, tu din care grupă faci parte.Din câte ai scris, pare că tu ești printre cei care văd limita, dar nu le pasă.

| insanissentio a răspuns:

"Suntem produsul mediului in care traim".