| Liviucu a întrebat:

Atunci când cazi, ce anume te ridică?

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

Motivatia ca pot sa ma ridic, sa merg mai departe, sa invat din greseli, sa fiu in continuare alaturi de cei dragi si ca indifererent de ce se va intampla, nu va reusi nimeni sa ma infranga. Nimeni nu te poate infrange atata timp cat tu nu permiti. Trebuie sa fii tu insuti tare, sa ai incredere in tine. Desigur, cu totii avem perioade in care ne pierdem increderea in noi, dar putem sa o recastigam daca avem ambitie. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul, uneori vorbesc prea mult incercand sa explic ceva ce se poate explica in cateva cuvinte. Mult succes in viata

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cei care cad in ''groapa'' fie ca ei au ales sa cada, fie ca au fost impinsi de cineva acolo, dar ei se pot ridica avand incredere in Dumnezeu, in ei si in cei dragi.Trebuie doar sa doreasca acest lucru.

| Shammal a răspuns:

Natura, am simtit o iubire neconditionata din partea naturii ce ma sustinut

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mâna care ți-o întinde cel drag...O îndrepți spre el?

| Liviucu explică (pentru floresdemayo):

Check email. Aici nu mai pot sa-ti trimit mesaje pentru ca te-am sters din lista de prieteni.

| floresdemayo a răspuns (pentru Liviucu):

Nu-ți rămâne decât să rectifici "greșeala". Altfel, nu deschid nimic!
Jur!

| andrei182 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ăsta-i șantaj laughing laughing laughing?
Hai că-mi place rolling on the floor

| Liviucu explică (pentru floresdemayo):

Ohh, mai nou vii şi cu condiţii... Eu unul mi-am făcut datoria. Ţi-am trimis şi email acum 4 zile, mai mult de atât nu pot face.

| floresdemayo a răspuns (pentru Liviucu):

Atunci caută o altă mână...

| andrei182 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce romantic, auz la domnica asta, ce super se esprima, nota 10!: [Mâna care ți-o întinde cel iubit o iei?[[[ numa de esti prea bou nu te agati de ea.pai nu?
ehhhhhhh, ca mi ciuda ca alti au parte de asa dragoste iar altii numa sa intinda mana dupa ea crying
mor de ciuda si invidie, pftiu!

| OOOLEOOO a răspuns:

Muzica, ''iarba'' si... Jah.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te tii e balustrada, ca sa nu cazi... sau ia-ti un premergator, ma rog!

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Ma ridic singur.

| Shatteredx a răspuns:

E toamna si e cam rece betonu, mi-e rece la cur, deci ma ridic.

| Rooobi a răspuns:

Ma ridica vointa. Vointa de a merge mai departe si a nu renunta la nimic.winking

| Liviucu explică (pentru Rooobi):

Si-atunci cand pierzi incredere in vointa proprie, tocmai pentru ca niciodata nu te-a ajutat cu nimic concret, ce faci?

| Rooobi a răspuns (pentru Liviucu):

Chiar si fara vointa ma ridic si merg mai departe pentru ca stiu ca nu o fac doar pentru mine o fac si pentru oamenii din jurul meu care ma sustin si tin la mine. Nu renunt niciodata orice ar fi, poate in cel mai rau caz renunt pe moment dar continui imediat dupa.

| leftside a răspuns:

Incrderea in mine, doar atat!

| negat1ve a răspuns:

Increderea de sine si sperantawinking

| spi a răspuns:

Rusinealaughing

| Fluturee a răspuns:

Tu singur te ridici, asta... daca vrei sa te ridici laughing

| Vodkaaa a răspuns:

Blondele big grin

| Liviucu explică (pentru Vodkaaa):

Perfect de acord cu tine.

| ForbiddenSoul a răspuns:

Nu trebuie sa te ridice ceva anume, nici nu trebuie macar sa vrei sa te ridici...E ciudat, dar asa e natura omului, ultra mega complicata si oricat de mult ne-am stradui sa intelegem, unele lucruri pur si simplu nu au raspuns. Daca voi cadea, mi-as dori sa ma " ridic " cat de repede posibil, pentru ca apoi pentru mine va fi mult prea tarziu. Nu stiu ce anume te " ridica " pe tine, dar pe mine ma ridica nevoia de a fi puternica pentru ceilalti, nevoia de a-i putea ajuta, pe mine ma ridica oamenii mai slabi ca mine, dar care s-au dovedit mai puternici in unele situatii. Pe mine ma ridica iubirea, dorinta de a-mi infrunta soarta si de a lupta contra propriei mele firi. Pe mine ma ridica teama de a nu fi singur, teama de a paraliza intr-un intuneric necunoscut, teama de a nu ma mai ridica vreodata...Nu stiu ce anume ne ridica, poate ambitia de a ne intrece pe noi insine.
Oricum, orice s-ar intampla, oamenii reusesc intr-un final sa se ridice, se adapteaza noilor reguli ale vietii si isi continua drumul 'till the end.

| iavnroxana1997 a răspuns:

Picioarele laughing