| madalykuka a întrebat:

Buna ma uitam la un documentar si am vazut un simbol pagan cred
arata...hmm deci e un compas cu deskizatura in jos iar in mijlocul deschizaturi e o pentagrama...
va rog cine imi poate spune cum se numeste. dau fundita

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Sorry, am alergie la "urinoterapie" si alte perversiuni promovate de misa asa ca nu am intrat sa vad despre ce simbol vorbesti. ce cautai acolo de fapt? incerci sa faci reclama ascunsa pentru bivolaru? altfel nu stiu de ce ar pomeni cineva despre orice fel de material, simbol sau informatie provenind de la ei.
ce e compas ar trebui sa fie masonic la baza, ca simbol, dar sunt multe alte organizatii care au adoptat un fel de compas stilizat, iar combinat cu pentagrama cred ca este vorba despre vreo organizatie mai mult sau mai putin oculta, pe care misa isi bazeaza retorica (cel mai probabil masoneria). oricum, venind de la ei, referinta trebuie sa fie gresita intr-un fel sau altul, nu cred ca sunt in stare sa faca deosebire intre noapte si zi.

| someone_8322 a răspuns:

Http://peoplemagazinedaily.com/......ompass.jpg
asta?:d e un simbol masonic si se numeste compass illuminati sau star of david compass
app la c documentar era?:-? Ingerul Digital cumva? :)

| someone_8322 a răspuns:

Cu placere. Ti-l recomandwinking

| madalykuka explică:

Nu citeam despre secta MISA iar aici am gasit simbolul http://misa-yoga.blogspot.com/2007/10/urinoterapia-o-terapie-milenar.html
la1. 31 :d si mersi mult si pentru documentarul amintit de tine am sa ma documentez si despre el

| johnny_1840 a răspuns:

Exact iluminati o grupare de tambeli cu idei sonate! jajaja happy

| yodeiutza96 a răspuns:

Este un semn masonic. uitate pe : http://www.youtube.com/watch?v=uhsYdLZTQiE