| Răzvănykă a întrebat:

De ce Mniezo' mai exista oameni in 2024 care neaga evolutia biologica?

Răspuns Câştigător
| Emilian27 a răspuns:

Pentru ca is prosti si nu incerca sa inteleaga cum functioneaza lumea cel putin la o scara mai larga.Multi nu inteleg ca degeaba crezi in zeitati putuorase care nu iti ofera nimic te rogi in gol, nu vine nimeni sa-ti rezolve problemele, singurul lucru care exista este karma si atat. Chair daca unii o numesc o conceptie religioasa de la chinezi, in domeniul realiatii se traduce in "cauza si efect" in stiinta nu e ceva fals. Fals e sa pupi cruci sa crezi in mere muscate de respi in oameni inviati si miracole absurde care nu au nici o relevanta.
Nu zic exista si forte ascunse, care nu se vad dar nu inseamna ca trebnuie sa rezoneze cu aceleasi basme din biblie. In biblia crestina ce te invata bine e aia cu sa fii bun cu aproapele tau, ceea ce mi se pare ceva pozitiv si mai sunt cateva dar miracolele si celelalte povesti, vor ramane decat povesti.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi că-ți urci în cap popii și pocăiții.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai, ti-ai raspuns singur la intrebare.

| MistarGoGu a răspuns:

Au tras chiulu de la ora de biologie speriati de o profa creata si grasă!

| Emilian27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ma jur ca toate profele de biologie sunt asa, peste tot aud acelasi lucru, ale mele erau asa si am tot auzit peste tot e ceva conspiratie cu ele de sunt grase laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Oarba ce bine ai nimerit si a mea tot asa era laughing

| R?zv?nyk? explică (pentru Lupică27):

Si a mea tot asa e lool laughing