| Lio23 a întrebat:

BUNA TPU!
Am si eu o intrebare: Cine imi poate recomanda un site de unde as putea sa invat fizica? M-am gandit serios sa ma apuc de invatat si as vrea sa incep chiar cu cea de baza(clasa a6-a). Mentionez ca sunt in clasa a 9-a. Niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://istoria-universului-2020.blogspot.com/
vezi scoala discovery,pe blog sunt si carti, incepi asa cu ceva usor si progresezi, important e sa isi placa fizica si chimia e frumoasa, biologia, astronomia

| simpluone a răspuns:

Cu manualul de fizica de clasa a 6-ea. Ce nu intelegi pui intrebari aici sau cauti explicatii pe net. Spor!

| vladgs a răspuns:

Daca esti in clasa a 9-a nu trebuie sa te apuci de fizica de a 6-a. In liceu reiei mai tot ce ai facut in generala si nu trebuie sa stii decat matematica ca sa intelegi materia. Invata ce e in manualul de clasa a 9-a. Culegerile scrise de Mihaela Chirita sunt foarte bune pentru probleme, iar cartile scrise de Hristev sunt excelente pentru studiul avansat.