| Ameelia a întrebat:

as vrea sa imi ziceti daca voi credeti in fantome, eu una cred pentru ca am avut intamplari cu ele, sunt foarte pasionata de acest subiect, va rog fara raspunsuri de genul: esti analfabeta pentru ca crezi in fantome etc. Vreau si sa imi spuneti intamplarile voastre, si pot sa va dau si un sfat, cat mai multe raspunsuri, dar funda.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Eu una nu am crezut sau intodeauna pentru mine a fost un paradox. De ceva timp sunt foarte interesata de parapsihologie si citesc multe despre situatii de genu`, nu numai fantome, si legende, poltergeist, etc..si daca ar fi sa iau din cate am citit, majoritatea cred ca da, si asta ma poate face si pe mine sa cred ca da, insa nu toate intamplarile de pe net sunt reale, si multe intamplari din viata nmoastra care par paranormale pot fi iluzii optice, sau chiar iluzii cauzate de oboseala sau stres.

73 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Fantomele sunt specialitatea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu dar duhuri rele EXISTA.
Uite-te.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Iii creste mana unei ATEISTE.

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Demon talking out of teenage girl

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=uG1Nu6CA6rs

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=asy1zSHZ4tA

Amazing Miracle Healing of An Arm in India

http://www.youtube.com/watch?v=4secEtxDbkw

GOD GROWS LEG OUT! EXPLOSIVE REACTION!

http://www.youtube.com/watch?v=vyC_TDIC8P0&feature=related

Jesus Makes an Arm Grow!

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

:) IN NUMELE LUI JESUS CHRIST.

Dumnezeul nostru e MARET.Nu? ^^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred, dar totusi am avut o experienta foarte ciudata.
M-am dus sa fac un dus, debea asteptam deoarece lucrasem toata ziua sa tai lemne. Am auzit un zgomot ciudat si mi-am dat seama ca s-a intamplat ceva atunci cand am iesit din baie am pus usor piciorul pe gresie si s-a luat curentul in toata casa.
Am mai fost odata incercand sa fac baie, dar tot se auzea zgomotul acela infiorator... ( cauza se arsese siguranta, deci nu a fost nici o fantoma.)

Sau atunci cand eram mic mi s-a intamplat cv foarte ciudat dormeam si am visat acel episod cu Scooby-Doo, cu bufnita aia uriasa, ironia sortii a fost ca atunci cand am aprins televizorul era chiar pe Carton Network, era chiar acel episod, si era exact acolo unde ajunsesem cu visul, si atunci m-am gandit,, ce fain nu mai platesk cablul'', asta a fost o experienta cu totul neobisnuita si m-a pus pe gand ca as putea fi clarvazator.
Desigur si feonul care incepe singur sa functioneze fara sa-l pornesc.
Sticle de vin care se sparg cand eram singur acasa, fara sa le atinga nimeni.
Totusi poate ca nu cred in fantome, dar aceste experiente enumerate de mine sunt unice si reale, nu inventate ca uni care spun ca au vorbit cu fanote si s-au imprietenit cu ele... etc, si vreau sa ma documentez in acest subiect cat mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are analfabetismul cu fantomele?!

| Ameelia explică (pentru anonim_4396):

Ma grabeam sa scriuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mi s-au intamplat faze din astea.
Odata am dat muzica la maxim si au sarit toate hainele din sifonier si au inceput sa danseze, inclusiv hainele de pe mine.
Alta faza, eram pe WC si deodata s-a ridicat WC-ul in sus. Am iesit pe geam, eu inca eram pe WC si fara pantaloni. Am calatorit peste mari si oceane, m-a dus WC-ul peste tot in lume. Am vazut piramida lui Keops, farul din Alexandria, Manhattan, tot globul pamantesc era plin de lumini si cerul instelat. Fulgi de nea cadeau usor si i-am spus wc-ului sa ne aduca inapoi acasa. De atunci, am inceput sa cred in fantome.

| Ameelia explică (pentru anonim_4396):

:O Interesanta poveste. laughing

| ateuNEGATIV a răspuns:

Din moment ce crezi o sa vezi mereu fantome asa cum vad uni ingeri, vampiri asa vezi si tu este doar frica din tine care creaza acele halucintatii in realitate nu exista asa ceva

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

Pai daca am auzit si sunete, am si vazut, a inceput sa zboare perna.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Ameelia):

Fi serioasa

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

Ce? La ce te referi

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

La ce te referi?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Ameelia):

Pai daca am auzit si sunete, am si vazut, a inceput sa zboare perna. cum naiba sa zboare o perna asta daca e tornada da tu ai geamuri la casa?

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

Normal ca am geamuri la casa desteptule/desteapto, am vila, dar ce te intereseaza pe tine?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Ameelia):

Cum poate o perna sa zboare? e imposibil ori e un ventilator ori aparetele din casa din cauza electromagnetismului au fost influentate se stie electromagnetsmul influenteaza creierul de fapt semnale din creier sunt electrice

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

Sincer nu prea cred, sunt fantome nu alte probleme electrike etc

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Ameelia):

Electromagnestismul nu-i o problema electrica tu ai facut fizica la scoala? orice aparat emite electromagnetism si creierul tau emite

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

Sincer nu, sunt pe clasa a patra, oricum cred ca evenimentele astea au un lant. uite o intamplare: eu m-am dus odata la baie si inainte sa plec mi-am lasat un mar pe un pat, iar cand am venit de la baie, marul era pe celalalt pat, in cealalta camera(sunt sigura ca l-am lasat in acel pat). Asta mai e "electromagnetism"?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Ameelia):

Ai o imaginatie bogata vorba aia daca crezi chiar ti se intampla

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

Multumesc. Dar nu am inventat, e adevarat.Cand o sa ti se intample si tie ceva vei vedea atunci ca nu mint-s

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Ameelia):

Bine eu plec la scoala bye

| Ameelia explică (pentru ateuNEGATIV):

OK, dar gandeste-te si la varianta meahappy.

| Killeramaster a răspuns:

Mno,eu nu prea cred eu in astea, dar ieri mi s-a intamplat ceva foarte ciudat.
Eram cu mama in camera.Suna telefonul.Am raspuns eu(imi place sa raspund mereu la telefon ^^)
Si se aude tot „tii tii tii".Am spus „Alo?" dar nimeni nu a raspuns. thinking A fost cea mai ciudata de pana acum. thinking

| 000Diddy000 a răspuns:

Eu nu am vrut sa cred, de fiecare data cand auzeam pe cineva povestind despre intamplari cu fantome sau chesti de genu nu crdeam, dar cand au inceput sa mi se intample si mie am inceput sa cred oarecum...
1. eram in baie (stau la casa si casa e oarecum construita din doua parti, adica jumatate e de vreo 5 ani construita si jumatate daramata si construita din nou anul trecut, baia e in partea mai veche a casei si acolo mi s-au intamplat cele mai multe lucruri de genu) asa... si ma pregateam sa intru in cada, ma dezbracam etc si ma uitam in oglinda si am simtit cum deodata imi pune cineva mana pe spate si trage de maieu ca si cand ar fi vrut sa spuna intoarce-te, sunt aici
2.eram in sufragerie la calculator si ma uitam si la televizor si am simtit cum imi pune, fiind si vara si eu in maieu, cineva mana cu unghii foarte lungi pe umar si era seara vreo 21:15 si am simtit in acea seara asta de mai multe ori pana cand m-am speriat si am plecat; ce credeti, oare cineva vroia sa-mi transmita un mesaj, spunandu-mi sa plec?
3. eram in hol si vroiam sa intru in sufragerie si am simtit cand am deschis usa si am calcat pe prag ca imi pune cineva piciorul la usa, nu ma lasa sa inchid usa si ma trage ceva de mana inapoi in partea mai veche a casei
ma rog, a fost extrem de ciudat dar acum nu pot zice ca primele 2 nu au fost din cauza oboselii, dar ultima s-a intamplat pe zi, deci e putin probabil

| Nick2012 a răspuns:

Eu am avut o întamplare ciudată eram al calculator şi dintr-o dată mi s-a facut frig gemurile erau închise şi convectorul era dat pe 6 şi am mai pus şi o patura pe mine dar tot frig îmi era şi am auzit un zgomot ca şi cum maiar spune ceva deci... 50% din mine crede în fantome şi 50% nu crede în fantome sad

| vangheliss99 a răspuns:

Da eu cred, si am avut vreo 5-6 intamplari, o sa-ti zic una sau 2.
- Deci cand aveam vreo 6 sau 7 ani mama cu tatahappy erau plecatzi la nu stiu ce botez, si fratimiu era acasa, iar eu eram la bunicamea si bunicamiu, bunicamiu era la un prieten sa joace table cred. Iar bunicamea dormea, sti si era vreo 21-21:30 seara, si mi s-a facut sete asa ca am mers in bucatarie sa iau un pahar cu apa doar ca eram asa de micut in cat nu am ajuns la dulap sal deschid sa iau un paharlaughing, si imi era foarte sete.
-Iar eu nu vroiam so trezesc pe bunicamea, sti si am mers in sufragerie si am inceput sa plang ca miera foarte sete, nu stiu dc am plans! Si cand m-am dus in bucatarie sa incerc din nou sa ma urc pe un scaun, am vazut un pahar plin cu apa pe masa. Tu ce crezi co insemnat ca bunicamea dormea?

| whatevernvm a răspuns (pentru vangheliss99):

Poti sa gasesti si explicatii logice. Probabil te-ai stresat atat de mult sa iei paharul incat nu ai vazut ca era acolo, probabil erai prea obosit sau prea speriat si nu ai observat ca era deja, sau poate bunica ta s-a trezit si ti l-a pus.

| vangheliss99 a răspuns (pentru whatevernvm):

NU are cum sa se trezeasca bunicamea ca usa de la sufragerie era indrept cu holul si as fi vazut, si chiar daca s-ar fi trezit de unde stia ea ca vreau eu apa? si Chiar daca paharul era acolo dc era plin cu apa?

| whatevernvm a răspuns (pentru vangheliss99):

Pai era deja plin cu apa, probabil bause cineva putin inainte, sau il uitase acolo. probabil nu stia, si-a pus pentru ea si nu a mai baut.

| Nick2012 a răspuns (pentru vangheliss99):

Cam ciudat poate era îngerul tău şi nu glumesc vorbesc foarte serios sau poate era cineva care o murit în familia ta sau în nemul tău big grin happy

| georgeggg a răspuns:

NU exista fantome! Sunt sigur

| Ameelia explică (pentru georgeggg):

De ce esti chiar atat de sigur?

| NbhdDaughter a răspuns:

Si eu cred, Amalia, deseori vad umbre care se misca, aud zgomote, care chiar nu au de unde sa vina...:-s

| Ameelia explică (pentru NbhdDaughter):

Buna Naomy...

| NbhdDaughter a răspuns (pentru Ameelia):

Buna :*

| NaruToNR1 a răspuns:

Esti analfabeta pentru ca crezi in fantome etc

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Nu am avut intamplari si nici nu vreau :-p

| gratian a răspuns:

Da cred pentru
ca am probleme mari cu ele

| Babylonul a răspuns:

E una ce crezi ce vezi si ce simti eu le-am vazut doar cu ochi minti dar real nu bafta laughing

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Salut,da sa stii ca si eu cred ca exista fantome dar nu din-alea cum vedem in filme cu The Ring si altele, si acest domeniu ma captiveaza dar suna si sinistru si cateodata mie cam frica sa continui sa aflu alte informatiiwinking:-s

| ToLoveRu a răspuns:

Eu sincer cred cat de cat.Nu pot spune ca am vazut o fantoma, dar mi s-au intamplat anumite chestii inexplicabile
Gen:aseara am scapat o sticla(era goala)dupa pat. Dupa aprox. 2 ore mi s-a facut sete si cand m-am bagat pe dupa pat sa iau sticla, dar nu mai era acolo. Era in bucatarie pe frigiderlaughing)Si spun adevarut eram singura acasa. Dar ma rog, poate ca in aiureala mea nu mi-am dat seama. Poate ca asta nu tine de fantome dar....na! Cine stie?
Oricum tot timpul am visat la o vila cu piscina cand ma voi face "mare"big grinar cand te uiti la "FENOMENE STRANII" pe Discovery si te mai uiti si la seriale politiste cu crime pe AXN nu-ti mai arde de vile cu piscinelaughing))

Eh... poate ca am deviat de la subiect dar...de unde poti sti? Ti se poate intampla si tie anumite lucrui inexplicabile.

Sper ca ti-am fost totusi de ajutorhappy

| Inferno a răspuns (pentru ToLoveRu):

Si mie mi se intampla lucruri de genul asa. Odat se misca icoana in casa. Eram sigur ca se misca de la dreapta la stanga pe perete. Dar totusi poate a fost doar imaginatia mea.

| ToLoveRu a răspuns (pentru Inferno):

laughingStiu uneori nu prea bag in seama chestiile astea. Cele mai multe tampenii mi se intampla cand sunt singura acasa.Gentongueun telefonul pe masina de spalat inainte sa intru la baie.Il caut.Bai da' unde l-am pus? Am tendinta sa uit destul de repede anumite chestii daca nu acord suficienta atentie. Dau beep, si unde era tellu? In buzunarul blugilor. Dar blugii erau in sufragerie.

Uneori am impresia ca innebunesclaughing

| Ameelia explică:

Multumesc de raspunsuri, sunt niste povesti foarte incitante.

| Paoo a răspuns:

Buna, am citit toate raspunsurile si mi sear foarte interesante. Sa sti ca si mie mi s`au intamplat cateva lucruri, nu stiu ce sa zic, poate au legatura cu fantomele sau poate nu :1. seara cand imi pregateam ghiozdanul pentru scoala, l-am lasat pe scaun deschis iar eu m`ma aplecat sa iau cartile din birou iar cand m`am dus la ghiozdan era inchis
2. tot asa, mi-am pregatit ghiozdanul si penarul meu are 2 fermoare si am pus in penar toate pixurile si alea alea si l`am inchis, la scoala cand am luat penarul din geanta ere un fermoar inchis si unul deschis.Mnuj ce sa zic.Astept pareri.

| Mσηιι a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat o data.
Eram in camera dormeam. si nu aveam somn tot stateam si asteptam sa adorm eram cu spatele la usa. si am auzit-o deschizandu-se, si am spus Mami? si m-am intors nu era nimeni. iar dupa vreo 2 minute am auzit telefonul fix ca si cand s-ar fi ridicat de la loc face. un zgomot cand il pui si il scoti de la locul lui. Atunci chiar m-am speriat si m-am dus repede la bunica-n camerabig grin...
Deci... nu pot sa spun ca nu cred sau ca, cred. dar totusi e ceva inexplicabil...

| claide a răspuns:

Inenttiii

| KrYstyAn0 a răspuns:

Da eu cred in fantome.Ieri seara am venit cu un prieten din sat la ora 4 dimineața, si am vazut ceva pe o banca de langa un gard ceva, parca era un om...

| RobertaIulia a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa te temi.Din moment ce ai in capul tau aceste chestii organimul omului find foarte inteligent, pur si simplu da zgmotele acelea ingrozitoare.Creierul are o forta fata de organismul tau! Cu acceasta forta creierul te ajuta sa te aperi.Si daca tia cazut ceva pe jos, doar ce ai vrea? sa pluteasca laughing? Aici vine vorba de gravitatie.....si cum ca a cazut scaunul pe jos fara ca cineva sa il atinga acesta a cazut pentru ca sa desechilibrat.

| cristian2341 a răspuns:

Nu cred in asa ceva pentu ca nu exista doar ti-se pare ca se intampla ceva

| serioux27 a răspuns:

Ora 2 noaptea. nu aveam somn si stateam in pat linistit si ma gandeam cand dintr'o data se aprinde becul in sufragerie. M-am dus sa vad, mi-a fost putin frica, chiar am anuntat-o si pe mama.big grin. L'am stins si m-am dus inapoi in pat. nu am adormit. m-am dus la baie. ma uitam in oglinda aiurea m-am pus pe WC, nu ca sa fac ceva. ci. aiurea.big grin si am auzit o voce speriata care parca a vrut sa ma avertizeze spunand: Fuugi! Nu stiu ce sa cred, poate era si de la oboseala. dar na`, a fost infricosator
PS: nu stati niciodata aiurea pe WC.laughing

| XPannnda a răspuns:

Eu nu prea cred in din astea dar mi s-a intamplat ceva odata. Eram in clasa a IV-a si am fost parca la castelul Iulia Hasdeu sau ceva de genu si castelul se presupunea ca era bantuit ca fata aia a murit la 18 ani. Si seara la pensiune eu am dormit cu o colega in pat ca asa ne-a pus profa si cand faceam rugaciunea dupa coltu dinspre baie al camerei se vedea o entitate alba. Numai eu am vazut-o... X_x.

| Negru_Iosif_1998 a răspuns:

Apropo de faza cu paharul.Ai zis ca iti era foarte sete da? si erai cumva disperatasi nu ajungeai la dulap, iar copii care nu isi indeplinesc ceva se inerveaza mult mai repede (deci oboseala era accentuata si mai ales stresul si setea). Deoarece erai intr-un fel disperata, nu ai observat paharul big grin Bingooo! No gost, no grandma!