| Sorelina a întrebat:

vi s-a intamplat vreodata ca moartea sa va apara unica alternativa?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Niciodata moartea nu este o rezolvare.Dumnezeu ne-a daruit viata si numai El are dreptul sa o ia. Orice problema are o rezolvare.Mi-ar place sa te pot ajuta. Daca vrei, scrie-mi in privat despre problema cu care te confrunti.

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cum sa ti se intample!? Ea chiar este, ma refer la moartea naturala in sine si nu la modul in care gandesti tu, te-a lasat iubitul si sari de la etaj.

NOname
| NOname a răspuns:

Dacă mi s-ar fi întâmplat (să fie unică), nu mai stăteam acum de vorbă, nu?

| Flav a răspuns:

Da, cand m-a muscat tantarul.

| danut a răspuns:

Moartea NU ESTE o alternativa ci o consecinta.

| Skylar a răspuns:

Da,da nu a mea

| chelstone a răspuns:

Sunt momente in viata in care toate usile iti sunt inchise, iar atunci, daca nu esti ajutat sa iesi din acel intuneric, poti sa le spargi pe toate, asta ca ultima solutie...

| Zenithf a răspuns:

Pai singura alternativa la viata, intotdeauna, este moartea. Dar intre plictiseala, neajunsurile, angoasa si toate celelalte sentimente legate de viata si nefiinta am ales intotdeauna prima. thinking
D'aia pot sa scriu acum aberatii pe TPU, pentru ca am ales sa traiesc.

| TheJeryk0 a răspuns:

Nu exista aceasta alternativa.
Moartea vine cand vrea ea. nu trebuie sa ti-o aduci tu.

| haifisch a răspuns:

Studiile au aratat ca fiecare persoana din lumea asta a avut cel putin un gand de sinucidere pe parcursul vietii. Cu toate astea, moartea nu e o solutie. Exista intotdeauna cel putin inca o cale mai bune.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Moartea nu e niciodată o alternativă! Niciodată!
Viata e frumoasă. Există oameni care se chinuie să trăiască în momentul ăsta. Oameni bolnavi.

| Ioana_9332 a răspuns:

Da, desigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, si nici nu o sa se intample. Moartea e pentru cei slabi.

| Ania_3910 a răspuns:

Pai cate o data inasa dupa ce se duce acea problema nu mai vreau sa mor.
O sa iti dai se-am daca te omori ca este o greseala teribila si ca nu mai poti sa dai inapoi.happy