| alina14 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa vedeti sau sa va apara in vise, cineva apropiat care a murit, adica un om mort?

15 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da.

| Razvan a răspuns:

Da si ca sa fiu sincera m-am cam speriat pentru ca in general eu nu prea visez sau daca visez nu imi mai amintesc nimic a doua zi.Insa visul ala mi-l amintesc perfect si acum dupa mai bine de 2 anihee hee

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Da...
Se spune ca trebuie sa dai ceva de pomana pentru acel omlaughing

| medex3 a răspuns:

De obicei cu 3 zile inainte de 6 saptamani.Si sa imi spuna La revedere. Ne vom revedea peste 60 de ani.Deci poate o sa mor pe la 74
Am mult de trait laughing

| teonamaria a răspuns:

Da...am visat de multe ori.si se spune ca daca omul visat e mort trebuie sa dai de pomana pentru el, iar daca el e viu dar il visezi mort nu va muri in curand.happyhappy

| AsU_2581 a răspuns:

Poate am visat da eu nu imi aduc aminte. da nici nu vreau sa visez ca cica nu e binewinking

| smiley11231 a răspuns:

Da. o fata l-a atins pe bunicul ei care era mort. dar doar ea l-a vazut... sh l-a simtzit

| Onetwthree a răspuns:

Hi! pai da.
l.am visat pe bunicu' meu...care pe vremea cand traia. ii placeau f mult bomboanele de menta! si am visat ca imi cerea.big grin mrg!

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, ce este ieșit din comun?
Ce te sperie sau te amuză?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te aici pentru interpretarea viselor cu simbolul moarte http://www.interpretare-vise.ro/m.html

| catalinutza_8298 a răspuns:

Da mai Alina este destul de normal ca poate ca pe acea persoana moarta o iubeai sau nu o suportai sau ceva de genu si ti-a ramas in mintewinking dar foarte normal:X

| Andreea_5722 a răspuns:

Bunabatting eyelashes! da nu trebuie sa-ti faci grijibig grin.se spune ca atunci cand visezi pe cineva care a murit, are nevoie de ceva anume; cum spune si purple music trebuie sa dai de pomana! Acum depinde ce anume ai visatstraight face! Da oricum nu te ingrijora :*

| loopytroopy a răspuns:

Da...

si mie mi se intampla. dar nu e nimic grav
asta inseamna ca trebuie sa ii mai dai de pomana din cand in cand

| misulika a răspuns:

Mi s-a intamplat de multe ori, la putin timp dupa moartea tatalui meu. Cu timpul visele s-au rarit. Se mai intampla si acum, dar foarte rar. Am citit undeva, ca este un fenomen firesc.

| visatoaremereu a răspuns:

Da mi-a zis o prietena ca ar fi venit verisora ei noaptea la ea cand dormea, dar asta atunci in alea 40 de zile, dupa aia nu s-a mai auzit nimic

Întrebări recente