| 1Mihai1 a întrebat:

Care credeti ca este rolul afectivitatii in procesul de imaginatie?

8 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Cand tii la ceva il ai tot timpul in gand.
Cand te gandesti mereu la ceva iti si imaginezi diferite lucruri cu acel ceva.

| Delicacy a răspuns:

Afectivitatea introduce o valoare sau o semnificaţie emoţională în obiectul, rezultatul imaginaţiei tale.

| 1Mihai1 explică (pentru Delicacy):

Imi traduceti, va rog?

| Delicacy a răspuns (pentru 1Mihai1):

Îţi imaginezi ceva pe baza trăirilor tale emoţionale, pe baza experienţelor care te-au afectat.Produsul imaginaţiei tale este în strânsă legătură cu sentimentele tale.De exemplu, îţi poţi imagina un eveniment care te face mulţumit, care se întâmplă aşa cum ai vrea tu să se întâmple.

De unde e întrebarea asta? Din manualul de psihologie?

| 1Mihai1 explică (pentru Delicacy):

Thanks,nu. De ce?

| Delicacy a răspuns (pentru 1Mihai1):

Mi se pare cunoscută întrebarea taconfused

| 1Mihai1 explică (pentru Delicacy):

:O

| AlbaAura a răspuns:

Viața reala iși pierde de atatea ori fericirea incat din cand in cand, ne simțim indemnați sa o mai improspatam cu lustrul imaginației care are puterea de a-și extinde dincolo de orice limita sau constrangere, viziunile-i launtrice.