| Raphahope98 a întrebat:

Care credeți că sunt cele mai bune metode de a te cunoaște pe tine însuți?

Răspuns Câştigător
| benny7 a răspuns:

Cunoașterea altora este inteligența, știind că este o înțelepciune reală. Controlul celorlalți este puterea, controlul asupra sine este puterea reală!*
Noțiuni de bază pentru a ne cunoaște începe și se încheie cu o introspecție personală. Înțelegerea a ceea ce ne conduce, ceea ce ne face fericiți sau trişti, descoperirea temerilor noastre și estimarea a ceea ce ne gândim cu adevărat la noi înșine este o călătorie care necesită timp, efort și curaj. Există nenumărate metode excelente de autoevaluare care ne pot ajuta să navigăm pe drumul spre a înțelege cine suntem cu adevărat. A te iubi pe tine însemnă un salt sincer, clar și adesea dificil în adâncul sufletului tău, acceptă toate experiențele anterioare și recunoaște toate slăbiciunile.**

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pune-ti intrebari din orice domenii, in special cele de morala

| Elide a răspuns:

Păi eu sunt de părere că trebuie să fii în armonie cu gândurile tale.Sa.ti cunosti punctele tari dar si slăbiciunile.Trebuie,mai întâi de toate sa te cunosti si sa te iubești pe tine ca apoi să cunosti/iubești pe altcineva!