| elena_cucuet a întrebat:

Care e cel mai frumos lucru pe care l-ati facut vreodata? Dar cel mai urat?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Cel mai frumos lucru care mi-a adus o satisfactie enorma-am ajutat un dependent de heroina sa se lase de droguri, am vizitat copiii de la orfelinat, i-am ajutat la teme la diferite materii, am predat "istoria" la o scoala generala intr-o zi in locul unei prietene foarte bune. Cel mai urat? Un prieten a venit in Bucuresti de la sute de km sa-mi faca o "surpiza" si nu am vrut sa ies din casabig grinbig grin! Chiar daca am considerat atitudinea mea ca fiind una "motivata", tot a fost urat din partea mea!

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fiindca intrebarea imi da drptul sa nu atribui valoare morala frumsului sau uratului fiindca nu se refera la fapte ci la lucruri, pot sa spun ca cel mai frumos lucru pe care l=am facut in ultimul timp a fost un gardut in jurul fantanii.Am muncit la el vreo saptamana, dar mi-a iesit un lucru foarte dragut, aproape un obiect de arta.Imi place sa-l privesc, alb si fin ca o broderie de lemn. Cel mai urat lucru a fost un tablou pe care am incrcat sa-l pictez vrand sa descopar daca am vreun talent.Am descoperit ca n-am.Am vrut sa pictez un ingeras si mi-a iesit un dracusor!

| psiholoaga a răspuns:

Cel mai urat - am omorat un soricel cand eram mica. L-am gasit in cosul gol de gunoi si am scos cosul in gradina ca sa iasa. Insa nu iesea, asa ca am inceput sa il impung cu un bat, dorind sa-l sperii, sa iasa. Am apasat prea tare si l-am ucis. Groaznic. Am plans mult dupa, dar era prea tarziu.
Cel mai frumos pentru mine: m-am indragostit.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai frumos lucru l-am facut cand m-am indragostit de sotul meu. Cel mai urat, e greu de spus. Mi-am necajit bunica cu plecarea mea departe si definitiva si ea m-a iertat din toata inima.

eileen
| eileen a răspuns:

Cele mai frumoase lucruri le faci in secretwinking cele mai urate nu le faci. Dar ca sa raspund concret: vizite la orfelinate si spitale de copii arsi iar cel mai urat am taiat nasul unei pisici cu toporul.

| georgesur a răspuns:

Cel mai frumos.cind m-am indragostit! (de mai multe oriwinking )
Cel mai urit.cind am imbatrinit sad (doar fizic. dar conteaza!)

| Alexandrinaa a răspuns:

Cel mai frumos lucru... cred ca in 2004, cand am ajutat printr-o campanie strangerea de fonduri pentru un coleg de-al nostru si-am alergat peste tot si pe la partide, pe la firme etc, pana cand micutul a plecat la Bruxelles sa-si faca transplantul! Nu stiti ce bucurie a fost cand parintii lui au venit la mine acasa, plangand, spunandu-mi mie si parintilor mei ca am salvat viata acestui baietas! Parintii mei au fost mai fericiti decat daca as fi facut o avere de 2 case! Iar eu... chiar nu pot sa imi stapanesc nici acum lacrimile!
Cel mai urat lucru pe care l-am facut?! Mi-am facut parintii sa sufere timp de 2 ani cat timp eu am fost intr-o relatie nepotrivita, in care fostul mi-a facut atacuri de nebunie si ar fi putut sa ma omoare. parintii mei au suferit un soc. Dar pana la urma, dzeu sa-l ierte, a murit intr-un accident...

Situatii si situatii!

mlm
| mlm a răspuns:

Cele mai frumoase ca sint mai multe imi place sa ajut oamenii, le duc de mancare si ai mai ajut cu ce pot, urate nu am ce spune ca nu am facut asemenea lucruri.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Hmmm. cel mai frumos lucru...chiar nu stiu

cel mai urat lucru a fost ca mi-am ranit o prietena si am incercat sa o fac sa se desparta de el... iar acum partea nasoala e ca se intoarce roata sad

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nici nu stiu daca il pot incadra la cel mai urat lucru pe care l-am facut. Poate nici macar nu e cel mai urat. Dar asta imi vine mie in minte. Pe scurt...am aflat ca o prietena foarte buna de-a mea se intalneste si este ceva mai mult decat prietena cu un tip.Surpriza a constat in faptul ca tipul respectiv era iubitul unei alte prietene...la care tineam foarte mult si cu care nu prea mai vorbeam atat de des de cand era cu el.Am incercat sa tac de fiecare data cand venea vorba de iubitul ei...pana intr-o zi cand deja ma apasa constiinta sa ii spun.Desigur unii nu prea stiu aprecia...asa ca eu am cazut la mijloc...si intr-un fel... din cauza mea s-au despartit. Ce e si mai urat si totodata lucrul de care imi pare rau...este faptul ca relatia mea cu prietena de la care aflasem... s-a cam racit... ea afland si reprosandu-mi faptul ca "mi-am deschis gura". A fost urat din partea mea...dar.asta e.

Nu stiu daca pot sa spun ca exista cel mai "frumos" lucru pe care l-am facut.Am facut si eu munca de voluntariat pe la orfelinate... dar am facut-o de placere...nu ca sa fac ceva frumos.Luati-o cum vreti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. un copil
2. un avort (Rh neg.)