| sabi_crabi a întrebat:

Care e cel mai mare cercetator din domeniul antropologiei din toate timpurile?

Răspuns Câştigător
| Midnight Rain a răspuns:

Ar fi greu de fixat doar un singur nume, pentru ca exista personalitati importante care au adus fiecare contributia lor la dezvoltarea acestei discipline.
Claude Lévi-Strauss sau Franz Boas s-ar afla printre numele mai sonore.

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu cred ca a fost un cercetator in domeniul antropologiei -studiul stiintific al omului -HOME HOMINIS - Profesorul Francisc Rainer, a fost, intr-adevar, unul din cei mai mari antropologi.

mlm
| mlm a răspuns:

Din cite imi aduc eu aminte unul dintre cei mai mari antropologi a fost profesorul Francisc Rainer.