| LoveToHate a întrebat:

Care e primul cuvant care iti vine in minte cand te gandesti la Romania?

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

OFFFFFFFFFFFFF!

Sincer, imi vine in minte cuvantu tara sau acasa sau o sumedenie de alte cuvinte (sarmale, mancare delicioasa, femei frumoase, oameni inteligenti etc.)
Am mai citit mai jos si sunt cativa care spun: de hoti, de mizerie, tigani, gunoi, **** si sunt multi oameni care gandesc la fel (in afara lumii virtuale).

Culmea e ca nu Romania s-a distrus, ci romani au distrus-o.
Majoritatea nu fac nimic, pentru o Romanie mai buna, dar toti cu critica si cu insultele.
Romania a ajuns asa din cauza noastra, a tuturor. Sunt multi care se plang de tigani, pana la urma tot romanu e majoritar si tot noi le dam voie sa faca pe smecherii. Stiti care e calitate tiganilor?
Ei se ajuta unii pe altii (in cele mai multe cazuri, cel putin in interiorul familiei si al neamului).
Romanii s-ar ucide intre ei, pentru nimic.

Nu m-am referit la utilizatori TPU, sa nu existe suparati. M-am referit la toti romanii din Romania si din alte tari.

Noua ne lipseste respectu de tara si de sine. Locuim acolo unde ne potrivim si ne nastem de unde provenim (sper sa fi inteles) (in caz ca nu se intelege, indiferent in ce tara pleci, tot din Romania provii si tot roman ramai, sunt multi cei care uita asta).
Deci, oricum ai lua-o, daca te gandesti la ****, gunoi, mizerie, cand te gandesti la Romania, inseamna ca tu vi sau/si loscuiesti in ****, in gunoi.

Cum de in alte tari, majoritatea romanilor se poarta frumos si in Romania nu?

Toate tarile au propriile probleme.

Ca fapt divers, noi ne plangem, dar ne-o facem cum mana noastra.

Daca fiecare ar arunca gunoiul la tomberon, il loc de trotuar, sosea, curtea altuia, poate nu am mai trai in gunoi. Daca nu i-am mai lasa pe tigani (sunt si unii care sunt adevarate exemple de oameni model, dar acum ma refer al cei majoritari) sa face pe smecherii, poate nu ar mai fi atatia tigani bogati din hotii si poate nici atatia romani speriati de ei.

Si eu sunt roman.(sa nu existe dubii)

P.S. Ma astept la injuraturi si critici, dar am dreptate si asta e trist.

P.S.S. Scuze, ca in loc de un cuvant am scris atate, dar m-am enervat dupa ce am citit unele din raspunsuri.

48 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Acasă.

| shadovv a răspuns:

Eu gandesc mai mult in imagini si pot spune ca imi vine in minte forma granitelor.

| Woodenpints91 a răspuns:

M&M
mici & manele

| WR104 a răspuns:

Romania.

| SaveTheNature a răspuns:

Romania ne apartine-restul planetei nu ne apartine.

| Încrucişătorul a răspuns:

Cacat

| Frau a răspuns:

Iti pot face o lista foarte lunga, dar pentru ca vrei doar un cuvant: gunoi.

| NoShit a răspuns:

Mediocritate.

| Lucaci a răspuns:

Autostrazi.Este o chestie amuzanta deoarece chiar in acest moment sunt in masina, indreptandu-ma spre Pitesti si asteptam la coada.

| pandadesignro a răspuns:

Viitorul europei

| Mădă0611 a răspuns:

Tigani laughing

| WhatheWow a răspuns:

Ceausescuuuu!

| LoveToHate explică (pentru WhatheWow):

Ti-e dor de Ceausescu?laughing

| WhatheWow a răspuns (pentru LoveToHate):

Am sa incadrez intrebarea ta la categoria "Intrebari ironice "! Dar tie?

| LoveToHate explică (pentru WhatheWow):

Nu.

| WhatheWow a răspuns (pentru LoveToHate):

Raspunsul meu e reflectat de majoritatea celor postate mai sus; poate intelegi, poate nu dar nu uita un lucru : oricit de bun sau de rau e un conducator, e doar reflexia poporului pe care-l conduce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nadia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pufuleti.

| i86e2 a răspuns:

Mizerie

| lolium a răspuns:

Dracula

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Frumos...ştiu că sună ciudat.Dar ţara noastră e foarte frumoasă! Noi facem bani mulţi din turism.Dar nimeni nu ştie cum să dezvolte asta.
N'ziua!

| dodicuta a răspuns:

Nu stiu ce cuvant dar uite ce propozitie:mai exista oameni?

| AlbaAura a răspuns:

Traditia colindelor in sarbatorile de iarna.Raman la convingerea ca sunt unice. Faina intrebare.Numai bine!

| Cruciuliță a răspuns:

EUGENIA, omule! Biscuitele(vreti la kil? Nah, va dau, biscuitii Eugenia!)
Traiasca....Eugenia!
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| victorr_3274 a răspuns:

Tigani, manele, cocalari, galagie, claxoane, furt, laşi.

| ThePathWalker a răspuns:

Pai se pa ca... Țigănci. Ciudat nu?

| KUBY78 a răspuns:

Inchisoare

| thebeggar a răspuns:

Pai daca stau si ma gandesc cred ca am mania Ro-ului

| zahre a răspuns:

Saracie, uratenie.

| Luiza45 a răspuns:

Acasa..asta e primul cuvant la care ma gandesc

| nimenisinimik a răspuns:

Tot