| RAY a întrebat:

Care estecea mai buna metoda impotriva sobolanilor experienta propie?
fara pisica ca ele nu se baga le e frica plus ca nici n-am

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gaseste otrava de sobolani in magazinele specializate.Sunt in cutii cu mai multe „doze". Cred ca se numeste Raticid, uite cum arata:

https://www.google.ro/......ps?/search

Continutul din acel pliculet il rupi in bucati mici.Pui farfurioare sau capace de borcane pe traseul unde banuiesti ca circula sobolanii si in capace pui cate 2-3 bucatele, Astfel incat dintr-un pliculet sa ajunga la 3 capace. Sobolanii simt acel miros puternic si sunt atrasi mananca si apoi pleaca.Tu verifici zinic in ce ai pus otrava si adaugi.azi,maine,poimaine,pana vezi ca nu -sau mai atins de otrava.Din moentul asta sobolanii sunt bolnavi. otrava are proprietatea de ale inchega sangele in ei.Atentie,ca ei vor incepe sa iasa afara din dorinta de a avea aer, sangeke coagukanduse in ei ii face sa iasa afara. Eu am gasit si prin curte sobolani abia tarandu-se, deci daca ai pasari sau altceva, mare atentie.In magazii e ok, dar ei pot iesi si in curte. Cauta denumirea corecta, ca eu am uitat cum se numeste acea otrava.

| Iunix a răspuns:

Poti sa pui otrava sau sa faci curse pentru sobolani. Poti sa cauti pe Youtube cum sa faci curse pentre sobolani si, soareci

| KraddyQ a răspuns:

Daca esti norocos precum sunt eu sa am o nevastuica in curte sau otravuri pentru rozatoare big grin