| Adde396 a întrebat:

Cati litri de apa are un metru cub de zapada?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Greu de spus... Depinde de zapada, de cum a nins (lfulgi mari sau mici), si in acest sens, chiar si de locul din lume depinde(cred dupa cum stiu), fiindca unii fulgi de zapada apar doar in anumite locuri din lume, si zapada se formeaza ca urmare a suprapunerii lor. Ar mai trebui sa tii cont si de temperatura, pentru ca daca a fost cazuri cu temperaturi peste zero, zapada s-a mai topit, si apa aceea s-a infiltrat in zapada de dedesubt, astfel ingreunind-o. Depinde si cind a nins, zapada afinata fiind mult mai usoara decit cea depusa de mai mult timp, deci are mai putina apa. Deci e greu de spus citi litri are un mc de zapada. Cred ca difera de la caz la caz, si diferentele pot fi mari.

| HappyCandy a răspuns:

Nu poate fi dat un raspuns fix, uneori zapada e presata uneori e mai puhava, in orce caz incearca chiar tu sa afli singura happy Succes

| Dairou a răspuns:

1 litru de apa are 1, 19992 litri de zapada. Funda

| Adde396 explică:

Puteti spune aproximativ? minim si maxim?