| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca s-a intamplat in Experimentul Philadelphia? pun linkul sa va faceti o idee, nu trebuie sa citit tot.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Experimentul_Philadelphia

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

S-a scris mult despre acel experiment. Orice este posibil şi de multe ori realitatea întrece imaginaţia. Există şi filme pe această temă.
Încă ceva : toată documentaţia legată de experiment a fost distrusă ulterior.

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Stiu ca a fost distrusa cand s-a "sinucis" ala cica, dar totusi. si Einstein si Tesla erau foarte interesati de treaba asta. pe Einstein din cate stiu l-au primit americanii cu bratele deschise, ca fiind evreu il prajeau nemtii si-l mancau la cina...nu trebuie sa-ti zic mai departe. Poate asta a fost conditia ca el sa primeasca azil politic. eh, oricum armata a recunoscut ca s-au facut ceva experimente, inseamna ca e adevarat.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Şi Tesla şi Einsten şi-au dat probabil seama de implicaţiile uriaşe ale acelor invenţii şi pericolele majore ce pândeau omenirea dacă ar fi încăput pe mâna cui nu trebuie datele experimentului.

| shadovv a răspuns:

Avand in vedere ca tocmai de curand sa descoperit un mod de a face un corp invizibil si ca am reusit sa teleportam un foton (sau electron, nu mai stiu)...

| Memecy a răspuns:

Am auzit de acest experiment Einstain si Tesla laughing au facut mai mult de atat dar si atunci ca acum marile genii se intalneau in secret isi prezentau descoperirile si "nebunii" = geniile dadeau foc descoperirilor stiind ca nu orice era de folos viitorului Terrei gandeste-te la efectele descoperirilor
si in plus un Premiu Nobel un nume deja aveau amandoi asa ca au considerat pe buna dreptate ca oamenii nu merita asa ceva asa ca focul curata totul