| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeți despre legea atractiei /manifestarii prezentata în cărțile Manifest de Roxie Nafousi și The Secret de Rhonda Byrne?
Exista aceasta lege?
Poate ajuta oamenii sa ducă o viata mai buna dacă o aplici corect și perseverent. Functioneaza?

1 răspuns:
| mODIN a răspuns:

Din 10 in 10 ani apare cate un sarlatan care scrie o carte despre cum "tot ce trebuie sa faci e sa crezi" si devin best seller. Stai departe!

Eu, personal, nici nu prea cred in ideea de a lucra pentru un scop anume si a-l obtine. Aproape toata lucrurile bune in viata vin din intamplare, cand faci, fara sa-ti dai seama, ce trebuie sa faci, in mod continuu. Poti sa vizualizezi un milion de euro toata viata ca tot nu-l vei obtine avand aceeasi rutina. Pot sa vizualizezi cum faci cu 150 kg la piept, dar tot nu vei putea daca nu-ti schimbi rutina.

Te intreb o chestie: tu pe Roxie Nafousi ai vazut-o cum arata? O sa presupun ca esti barbat si la varsta mijlocie - daca ma insel, iarta-ma. Totusi, ce ai tu, mai exact, de invatat despre cum sa obtii o viata mai buna de la o gagica tanara care arata exceptional de bine?