| Summer5505 a întrebat:

Ce fobie ai?

Eu arahnofobie ( mi-e frica de paianjeni )

24 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Inaltimi...

| cristi202 a răspuns:

Fiind omul care nu poate trai fara a iesi macar 5 minute pe zi la aer liber, si fiind constrins acum ceva ani de zile de o boala timp de trei ani sa stau in casa (cu putine iesiri in acea perioada), uneori cind nu sint intr-o perioada prea buna mai am parte de claustrofobie, insa nu in sens de frica, ci doar de o anumita jena, disconfort atunci cind ma aflu in spatii strimte.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Acrofobia -frica de inaltimi

| Malphas a răspuns:

Idem Ursuleţ.

| Laminin a răspuns:

Hey! La fel ca tine.mama lor de paianjeni happy

Janina
| Janina a răspuns:

Nu suport spatiile inguste si imi e frica de insecte

| MindBlowing a răspuns:

Mi-e frica de singuratate, mi-e frica de lipsa lui Dumnezeu, mi-e frica de insecte gen gandacii de bucatarie, mi-e frica de spatiile deschise si mi-e frica de metrou big grin. Funda? laughing

| Bastet a răspuns:

Mi-e frică de proşti.

| deniisu a răspuns:

Si mie imi este firca de paianjeni.dar mie firca sa ma nu ma calce masina.aud foarte bine cu cum aud motor de masina ma duc pe trotuar chair daca este foarte departe sau o ia in alta parte.

| Echaursi a răspuns:

Si eu detest prostii!

| Plague a răspuns:

Hm...frica de inaltimi si de spatii foarte inguste si intunecoase (daca nu vad nimic si nu ma pot misca, infarct fac laughing ). In schimb paianjenii imi plac, ii iau in mana si ii las sa se plimbe pe mine - aia mici (mi se par draguti xD).

| FOCUS a răspuns:

ataxofibia, autodisofobia, coprastofobia, eclesiofobia, phagofobia

| Dee_9331 a răspuns:

Mi-e frica de paianjeni, de intuneric, de liniste, de singuratate, de mine si de noul aspect a lui Lady Gaga XD.

| DarkBlood32 a răspuns:

Frica de intuneric si de morti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandacii :S si Paianjenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zeusofobia

| HoneyCocaine a răspuns:

Nu stiu ce denumire are fobia de "liniste deplina in intuneric" si fobia de clovni dar cert este ca imi e frica de mor straight face

| fr4t3ll0 a răspuns:

Arahnofobie, Claustrofobie.

| KONSTANTIN a răspuns:

Mi-e frica de maidanezii din oras ca se plimba in haite si insecte precum albina, viespea etc

| raducmustiuc a răspuns:

Mie mi-e frica de inaltimi si de intuneric... de paianjeni mi-e foarte scarba incat nu suport sa ii vad... ii urasc.

| Mariana155 a răspuns:

De mate.

| dermetzgermeister a răspuns:

Cand eram mic aveam fobie de clovni si papusi.
Singura fobie care o am acum, este aceea de soareci.

| Tibi14 a răspuns:

Mi-e frica de "nimic" adica de neant de neexistenta si de uitare

| Laurra_6627 a răspuns:

Claustrofobie...nu pot suporta spatiile inguste...