| NoShit a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi normalitate?

47 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nimic, nu exista.

| NeWGeOrGeE a răspuns:

Sa fii nud

| MhPnr a răspuns:

Normal din punctul meu de vedere inseamna gandire pozitiva, imbracaminte decenta, limbajul sa fie cat mai NON vulgar, fericirea sa vina in fiecare zi in sufletul unui om, prea mult emo rock stres batai cluburi zbenguieli, SUCKS. Normalul e opusul caracterului unui om din zilele nostre. happy

| 현주 a răspuns:

Pentru mine normalitatea este calitatea de a fii diferit în felul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgy090 a răspuns:

Din punctul meu de vedere un om normal inseamna un om fara dezabilitati

Răspuns utilizator avertizat
| TєηιѕιAℓвι a răspuns (pentru Georgy090):

Eu am insuficienta tricuspida si nu pot face sportul si asta nu inseamna ca sunt anormala. sad

| WhatheWow a răspuns:

Normalitatea e o Moda; insa noi nu sintem niciodata in pas cu ea!

| NoShit explică (pentru MhPnr):

Stai să-nţeleg. Tu defineşti "caracterul unui om din zilele noastre"(adică majoritatea, nu?) prin " prea mult emo rock stres batai cluburi zbenguieli"?

| HolyPotato a răspuns:

"normal" e un cuvant care nu ne va descrie niciodata

| alabalaportocalala a răspuns:

Normalitatea pentru mine este:EU.Din punctul meu de vedere eu sunt un om normal, si toti din jurul meu sunt anormali in felul lor rau sau bun.Din cauza ca toti oameni suntem diferiti si avem gandiri diferite, avem o alta perceptie asupra "normalitati". Nu ai sa gasesti niciodata, nicaieri o "definitie"a normalitati, ci ai sa gasesti o opinie. Opinia ta care este?big grin

| LineGuide a răspuns:

Esti normal daca te comporti normal...nu iesi in evidenta prin chesti negative(droguri, pornografie publica, violenta si altele)...
fundita?

| NoShit explică (pentru KronstadtX):

Şi ce crezi tu mai exact?

| iShadowz a răspuns:

A fi normal înseamă să fii tu însuţi. Pentru că toţi suntem normali în felul nostru de a fi.

| Laura a răspuns:

Caracteristică comună majorității. În nici un caz normal nu "este adică să facem ce vrea mușchiu meu", sau ceva exclusiv pozitiv.

| Inferno a răspuns (pentru WR104):

Pentru tine nu.

| Inferno a răspuns:

Opusul nostru.

| NoShit explică (pentru alabalaportocalala):

Exact opinia am cerut-o, nu defininţia. Azi normalitatea înseamnă banalitatea reprezentată de majoritatea oamenilor mediocri, cei care nu ies cu nimic în evidenţă. Dacă e să vorbesc despre piţipoance, manelari şi cocalari şi toată clasa de oameni inculţi, din perspectiva lor, e ceva normal să fii aşa, iar oamenii inteligenţi poate nu se vor considera normali în comparaţia asta, ci diferiţi, culţi şamd. EU mă consider inteligentă şi nu normală într-o lume de oameni normali şi normală într-o lume de proşti. Depinde cum priveşti lucrurile. Eu aşa le văd.

| Wøodenpints a răspuns (pentru MhPnr):

Ce legătură are normalitatea cu gândirea, îmbrăcămintea, limbajul, muzica? Parcă unele dintre ele erau doar gusturi.

| Georgy090 a răspuns (pentru TєηιѕιAℓвι):

Ba da tu esti normala o persoana care are dezabilitati este o persoana care nu are o mana sau un picior sau alte lucruri grave.Tu trebuie sa te bucuri ca ai doar atat si sa iti spui mereu ca se putea mult mai rau!

| lextar113 a răspuns:

Normalitate pentru mine reprezinta acel echilibru intre tot ce exista, balanta care ramane mereu nemiscata

| MhPnr a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu neaparat, nu mi se pare normal nici sa ai pantalonii sub fund sau sa gandesti ca un criminal. Normal inseamna sa te porti normal, sa fi un om cu gandire rationala, got it? nu imi da in cap, eu asa vad situatia. merci.

| Wøodenpints a răspuns (pentru MhPnr):

Nu-ţi du în cap, doar că tu ai impresia că e normal ceea ce ţi se pare ţie că e normal.
Un criminal nu poatre avea gândirea raţională?

| shadovv a răspuns:

Un termen care nu inseamna nimic totusi este foarte folosit de prostime.

| Inferno a răspuns (pentru zen0):

Da, este adica sa facem... Genial.

| Inferno a răspuns (pentru LineGuide):

Esti normal comparativ cu specia de care apartii, dar insasi specia in sine este anormala.
"Esti normal daca te comporti normal"
Astae ceva de genul: Esti destept daca te compori destept.
Dar nu rezolva nimic.

| LineGuide a răspuns (pentru Inferno):

Prin al doilea normal, ma refeream la felul persoanei de a fi, in demnitatea ei...esti normal daca nu te prefaci, deoarece gandirea fiecarui om, atat timp cat el nu sufera de vreo boala mintala, este absolut logica si normala.In schimb daca te prefaci, luand chip de perfect, vei fi anormal, deoarece perfectiunea absoluta este inumana.
Te-ai repezit sa ma contrazici, fara sa gandesti la ceea ce am vrut sa subliniez intr-o singura fraza...

| Catharsis a răspuns:

Normalitatea e expresia anonimatului.

| Inferno a răspuns (pentru LineGuide):

Esti normal comparativ cu specia la care te raportezi, asta nu inseamna normalitate, pentru ca specia prin natura ei este anormala comparativ cu celelalte.