| modestul a întrebat:

Ce inseamna schimbarea polilor magnetici? S-a intamplat asa ceva in trecut? Si ce a fost? Cum a fost? Credeti ca o sa se intample si in 2012 cum se anticipeaza? care sunt urmarile?

5 răspunsuri:
| demonangel37 a răspuns:

Wow ce de informatii se spune ca dinozaurii au murit din cauza unor meteoriti si a schimbarea polilor nimic nu este sigur si sfarsitul nu va veni cand vrem noi asta este cert va veni cand va vrea Dumnezeu nu este nimic sigur si cert acestea sunt niste presupuneri s-au spus o gramada de prosti despre 2012 tu pe care ai vrea sa o crezi? sincer mai bine stau sa vad decat sa dau cu presupusul ca toti ceilalti. Multi profeti a spun ca va fi sfarsitul in 2012, lemurienii au spun ca vom trece in alta dimensiune, profetii, ca va fi un cutremur si vor muri toti prosti si vor rammane doar iluminati si ceea ce sunt foarte putini, alti spun ca va fi potopul lui Noe, alti ca va fi foc, oameni de stiinta ca ne va lovi o planeta, alti o cometa, alti ca vom disparea fara explicatii, alti ca vom fi invadati de extraterestii, alti ca se va declansa al 3 razboi mondial si vom muri din cauza bombelor nucleare, hay sa fim seriosi numai Dumnezeu stie ce se va intampla si daca se va intampla ceva nu uita ca a spus vor fi multi prooroci mincinosi sunt numai contradictorii deci trage si tu concluzia

| anonim_1121 a răspuns:

Multe complicatii naiba stie zau poate ne departam sau apropiem de luna pozitia fata de soare se schimba clima se schimba radical animale mor ...etc asta e usor de anticipat mirarea mea e cum se schimba polii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va fi apocalipsa atunci.cred ca va fi ceva, o schimbare ceva destul de mare fiindca avansam foarte repede acum in functie de descoperirile stiintei. dar, ar mai fi pana se implinesc toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu schimbarea polilor inseamna S-N devine E-V, imagineaza-ti, toti si toate s-au adaptat climei si clima se schimba, chiar la 180 de grade. Probabil asa au disparut dinozaurii rolling on the floor. Chiar crezi treaba cu 2012? eu nici un grămuleț, 0%.

| psiko a răspuns:

Cand se vor schimba polii vor fi tulburari magnetice si, parerea mea proprie personala, unele ravagii naturale. Am citit pe un site ca vom capata abilitati noi : puteam sari mai mult, vom avea mai multa forta, si, de ce nu, puteri telekinetice - desi eu nu cred, insa mi-ar conveni.