| darrew a întrebat:

Ce ne poate face nemuritori?

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Faima.

| Crackman a răspuns:

Moartea... la modul serios.

| GPA a răspuns:

Nu exista nemurire, nici reîncarnare. Ai murit, ai dispărut definitiv.
Poate că-n viitor, peste 500 de ani, vor exista leacuri de-"ntinerire" a celulelor din corp, oricum, până atunci suntem deja în groapă. Deci, nu există practic la ora actuală așa ceva.

| Theo94 a răspuns:

Stiinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu si dragostea. happy

| cyupaku a răspuns:

Viata pe pamant este scurta si trecatoare, sufletul este nemuritor, alege calea sufletului si vei fi si tu nemuritor

| OneReason a răspuns:

Nimic, poate pe viitor va aparea ceva.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Visele.Macar alea iti mai da "niste idei" sa zic asa laughing.

| Tyberiu2000 a răspuns:

O să fiu cât se poate de generic. Nemuritori în sensul propriu e imposibil, totuși poți rămâne "în viață în conștiința" celor care te cunosc. În această idee probabil vei muri când nepoții tăi vor muri, ei probabil fiind ultimii care te-au cunoscut ( de exemplu copiii mei nu-l vor cunoaște niciodată pe bunicul meu, eu fiind ultima persoane care-l cunoaște, când eu voi muri, la fel v-a muri și bunicul meu). Totuși, poți încerca să faci ceva măreț, ca lumea să-ți amintească de tine ani de acum încolo... așa măcar vei continua să exiști în mințile celorlalți, dar drept vorbind, vei muri atunci când vei muri, inevitabil și permanent. Poate o să ți se stocheze memoria pe un hard disk, dar cred că ar fi un procedeu ridicol, și prea costisitor pentru oricine... ( da, sunt oameni care chiar cred că se poate face asta)

| anonyymuusss a răspuns:

Scrierile!