| kayan a întrebat:

Ce parere aveti despre asta:

http://www.ted.com/......_apes.html

5 răspunsuri:
| mariobros a răspuns:

Bai frate, astia mai au un pic si ne spun ca ne tragem din samburii de piersica. asa cum am mai postat la alt topic, sustin creationismul primar, dupa aia desigur ca intervine evolutionismul, si acum suntem in perioada asta, nu? doar evoluam cu fiecare secunda fata de predecesorii nostri. si daca mamaia are dreptate, se naste intrebarea: unde sunt confratii nostri in alte diferite stadii ale evolutiei? ca doar n-om fi noi urmasii unei singure serii de amfibieni care s-a hotarat sa iasa din apa si sa evalueze. reflectati si la ideea asta si parca pare logica.

| mariobros a răspuns:

Atunci mancatorii de peste si alte alea din mari si oceane sunt canibali, nu? mamaia asta, in Ro, se recicla la OTV, si gata.

| mariobros a răspuns:

@kayan, mai pune o data intrebarea, dar reformuleaz-o, ca multi poate nici nu baga in seama link-ul, ar fi interesant sa vedem si alte pareri. pune ceva de genu: `....ne tragem din maimute acvatice?`

| kayan explică:

Mariobros: cred ca "mamaia" a incercat doar sa explice de ce noi suntem bipezi si maimutele nu (tot timpul)... de fapt, singurul moment in care maimutele sunt bipede 100% este atunci cand inoata. si a facut ea mai multe legaturi, cum ca nu ne-am fi dezvoltat mersul biped in savana, ci intr-o zona acoperita de ape, samd... si de asta zice ea ca ne tragem din maimute acvatice. cel putin eu asta am inteles.

| SLeVeN a răspuns:

Nu-i dau mai mult de 70 ani la baba laughing