| madaa a întrebat:

Ce parere aveti despre samani?

9 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Nişte vrăjitoritongue

| Vizitiul a răspuns:

Persoane inteligente care profita de naivitatea oamenilor!
Si astia, dar si astrologia.

| Parintele a răspuns:

Aburitori primitivi.

| Liviu a răspuns:

Sunt buni in pvp dupa lvl 70 Cu G respectiv P
Contra sura depinde
Cine e mai bun in iteme castiga[
insa pe ro, ru, us, uk nu se merita sa joci ca e dro xp greu pan a faci tu 70 acolo si P
imi vad nepoti marilaughing

| rain a răspuns:

Parerea mea e ca vraja functioneaza doar daca crezi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarlatani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni care au capacitatea de a face legatura intre materie si transcedental, controland acest proces si avand capacitatea de a discerne informatiile care provin din trancendent. Extrem de rari si situati totdeauna in regiuni foarte izolate.

| vision a răspuns:

Buna intrebare, pacat ca Liviu vorbeste de WoW si majoritatea de aici, fara nici o ofensa si imi cer scuze daca ofensez pe cineva nu s-a informat deloc inainte sa raspunda. Da, de acord ca majoritatea samanilor sunt sarlatani, dar va sugerez sa cititi macar o carte scrisa neaparat de un om de stiinta despre samanii autentici.
Madaa parerea mea (si poate sa ramana doar a mea) in principal este ca asa zisi "samani" se bazeaza foarte mult pe psihologie, nu pe nu stiu ce vraji sau magie. De exemplu africanii cu vodoo se bazeaza pe frica satenilor, vracii pe credinta enorma a "clientilor" ca acei oameni chiar pot sa vindece anumite boli si probleme fizice. E un fel de efect placebo care functioneaza "a dreq de bine".