| Vizitiul a întrebat:

Ce se intampla, gogule? Vin si eu, un taran de la coada si ugerul vacii sa provoc litigii pe site. Dar, de nu as face-o? Adica, eu nu am voie sa fiu frustrat, eu nu am voie sa arat cat de inept, ignorant, tamp si jegos sunt? Pe mine, chestia asta ma face sa ma simt om, sa simt ca traiesc. Voi, ceilalti, cei ce luati de mana abstinenta pentru a nu va degraba reputatia, voi sunteti de doua ori oameni, voi traiti de doua ori. Asta-i reputatie, asta-i viata, asta-l numiti trai? Pana cand aruncati cu noroi in cei ce spun ce gandesc verde-n fata? Pana cand mai sarutati lumea in fund, crezandu-va superiori celora care n-o saruta si spun exact adevarul verosimil? Pierdeam timpul intr-o seara pe chat. Venise Raluca, din pricina lui Secret. Eu cred ca i se terminase cafeaua, iar Secret, a fost un simplu pretext. Cum sa schimbi chilotii chat-ului cand tu nu esti in stare sa -i schimbi pe cei ai site-ului? Asa au reactionat unii fatarnici de pe site la aparitia Ralucai, incat imi venea sa cred ca a coborat Iisus din Cer pe chat. Pana cand mai aveti de gand sa va comportati in acest hal? Cum naiba sa trantesti la moderare un excrement romantic care abureste necontenit ploadele si vulvele maritate? Mai exista si alte excremente (aproba doar ce vor si de la cine vor), se simt ei. Nu-i insult, o insulta ar fi daca, as afirma ca, totul e-n roz.
Care s-a vrut a fi menirea TPU si ce este-n final? Eu cred ca ceea ce se intampla in prezent constituie menirea, chiar daca nu de la asta s-a pornit si nu asta s-a dorit. Incet, incet, celora de la carma le prieste, iar noi ne obisnuim. Sa nu credeti voi ca cei de la carma vor doar calitate, mai mult aspira la cantitate." Le iasa si lor de-o cafea si-o zama la plic". Ingratii astia fac mari nedreptati pe site. Nu doresc a scoate in relief, doar una dintre ele. Reclama aceia ieftina a site-ului, cum ca am fi olimpici in randul site-urilor de socializare virtuala. Cine a fost scoasa in relief? Familia TPU (daca poate purta apelativul "familie", eu nu ma complac in ideea asta) sau Brigaela? Fuck me, cred ca multi ati avut opare de-un gol in stomac si-o stare de neplacere. Sunteti putini cei care aveti puterea de-a recunoaste, va lipseste autoritatea sau va privati de ea pentru ca-i vorba de "Dumnezeii site-ului"?
Am un singur cont de pe care postez, nu m-am gandit niciodata sa sustin un alt sau alti utilizatori, votandu-i abuziv, ori sa-mi creez alt cont colateral pentru ma vota. Voi, de ce o faceti mah? Io-s satul de furnici, benti si alte miasme de pe site. Apar ca, cafeaua doi in unu'. Nu sunteti in stare sa tineti piept intr-o "lupta" unul la unul? Eminenti moderatori, cum puteti inchide ochii la postari aberante, irelevante, va rog, inchideti ochii si la aceasta postare, n-o treceti prin purgatoriu si lasati-o sa apara pe site. V-as fi recunoscator! Dragi useri, nu incercati sa aburiti pe nimeni cu raspunsurile voastre la aceasta intrebare. Am fost aburit in trecut, acum sunt imun la acest fenomen. O sa arunc aceasta postare la categoria "Stiinta si filosofie". Motivul: trafic mai mare de useri! Fiti ingaduitori...

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

O să-ţi treacă şi ţie, aşa cum mi-a trecut şi mie.
Eu măcar am norocul că am intrat pe site-ul ăsta din prima fără gând de "fundiţe şi rochiţe" ci să mă distrez în proporţie de 95% din timp, 4% să-mi mai pun şi eu mintea la contribuţie şi 1% să-mi folosesc exemplul propriu de viaţă ca să demonstrez că unele cutume sunt de 2 lei vechi.
Şi mie mi-au fost şterse răspunsuri obiective doar aşa... pentru că "se poate".
Sunt conştient că mulţumită nouă Brigaela&Co. vor încasa nişte bănuţi căci site-ul ăsta valorează 2 milioane de euro şi vreo 40% va fi curând vândut.
Pe mine nu mă enervează ăştia cu conturi multiple. De ce? Pentru că mi se rupe mie de câte "stupiduri" am şi-n plus, ei muncesc mult mai mult. Îţi dai seama cât de greu e să te tot loghezi şi deloghezi atâta şi să-ţi cauţi propriile răspunsuri şi să te votezi? Bleah... timp tembelit de-amboulea.
Raluca la început îmi rezolva ce raportam eu dar acum, mai nou, nu-mi mai răspunde la mail-uri şi nici nu ia atitudine când îi arăt nereguli grave cu print-screen-uri şi link-uri. Mnoh... o fi crezând că-i vreau locul sau mai ştii?!
Cât priveşte pupincuriştii... ăştia-s majoritari pe site şi-s sătul de ei.
Prefer fie să-i ignor fie să-i ironizez dar am obosit de mult să învăţ oamenii că gustul de cur de şef nu e bun!
Ei cu ei, noi cu noi, eu cu eu.
Salutări!

11 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

@Androgin, de ce iti omori creerii degeaba tati, stii ce inseamna pentru mine TPU, cand vreau sa vad un film usor si relaxant fara stari emotionale puternice vizionez un film de capa si spada sau Tom si Jery. Nu te mai enerva degeaba priveste din alt unghi problema si gata, relaxseazate si daca ne vom intalni vreo data bem un sprit, neaparat cu fratele @harciog si cu @dragalasul sa-l mantuiasca nitel si poate il bem la Brasov la @Kronstadt si tocmai ne da si niste botox. Sa ne fie de bine.

| Vizitiul explică:

Harciog- eu nu ma las orbit de frumusetea ei.

| Vizitiul explică:

80Cris -chiar daca, partea aceea mica o dedic acestui site, de ce ma prefac ca totul e ok?

| danut a răspuns:

Interesanta opinie.

Răspuns utilizator avertizat
| foxi a răspuns:

Nu va necajiti! Unii fac bani pe spinarea fraierilor!

| 80Cris a răspuns:

Androgin, detaseaza-te. Lumea si viata ta e pe siteul asta? Nu cred, e doar o mica parte din tine si aceasta mica parte nu merita sub nici o forma sa-ti macini creierul si sufletul atat. Iarasi intreb, de ce si pentru cine? Cum ii spuneam si lui harciog intr-o postare, nu are rost! Daca gresesc cu ceva sau poate am inteles gresit ce-ai vrut sa transmiti, spune-mi.

| 80Cris a răspuns:

De ce nu te-ai preface? Ce te impiedica? Siteul asta nu reprezinta nici aerul pe care il respiri, nici apa pe care trebuie sa o bei pentru a supravietui...Intelegi ce vreau sa-ti spun? Nu e ceva vital, avem si sunt sigura ca ai cu mult mai multe prioritati in viata decat sa schimbi ceva pe-aici, ceva ce nu se doreste schimbat, poate...caci e mai convenabil, e mai banos asa. Castigi tu bani de-aici ca sa aiba vreun rost sa te lupti cu morile de vant? Nu.

| Hmmmm a răspuns:

Stii de cate ori am facut si eu asta? stii ce da cate ori am incercat sa explic unor copilasi de ce se afla aici?
m-am implicat mult pe acest site, cu trecerea timpului din ce in ce mai mult, dar la un moment dat am observat ca nu se merita.nu a fost asa, insa de cand acest site a devenit o afacere profitabila pentru cateva persoane a incetat sa mai conteze calitate. apar din ce in ce mai multi plozi(imi cer scuze, dar altfel nu ii pot numi)care sunt aici sa fie.nu inteleg care a fost ideea de baza.ideea initiala a siteului a fost de a ajuta, acum lucrurile s-au schimbat.
mai nou intram aici sa agatam gagici, sa ne masuram penisurile, sa injuram si sa le aratam altora cat de tari si bengosi suntem noi in tastatura. ii pasa cuiva? da! noua, userilor mai vechi, care stim de unde am pornit si unde am ajuns. din pacate suntem prea putini pentru a putea schimba ceva.
ceilalti, din cate vad, nu sunt de acord cu faptul ca iti pasa si te "cearta"pentru ca o faci, dar eu te inteleg.si eu simt acelasi lucru.de ce? pentru ca era altfel, pentru ca ne-am implicat.eu una, o data cu aparitia acestor plozi, simt ca se bate joc de munca mea.simt si stiu, sunt constienta de faptul ca unii isi bat joc de munca altora.am si o patanie in legatura cu ceea ce spun, in care este implicat un user pe care tu il respecti, cu care te intelegi bine.nu stiu daca ai aflat ceea ce se intampla, dar eu sunt gata sa iti spun povestea.de ce? nu pentru ca mi-ar placea sa barfesc, nu pentru ca o fac cu placere.as face-o, pentru ca nu sunt de acord cu faptul ca unii isi bat joc de munca altora.sunt hotarata sa nu las o fetita si un baietel disperat sa isi bata joc de munca celora pe care ii respect.
am vrut sa imi sterg contul de nenumarate ori, am vrut sa plec si sa nu mai aud de acest site de nspe ori.de ce nu am facut-o? pentru ca inca mai exista unii useri care intr-adevar au nevoie de ajutor, pentru ca stiu ca unii ma mai respeca, pentru ca, eu, la randul meu respect mult prea multi useri.pentru ei merita sa raman. un alt motiv ar fi faptul ca daca as pleca as renunta la ceva ce am inceput, dar inca nu am terminat si urasc sa las un lucru inceput de mine neterminat.eu una nu am de gand sa imi bat joc de propria munca, o fac altii foarte bine.
inca mai sper sa se schimbe ceva, dar sunt cat se poate de sigura de faptul ca nu va fi mai bine, va fi mai rau.
da...sa stii ca ne obisnuim.si eu m-am obisnuit cu faptul ca ori de cate ori apar unele specimene pe chat ma injura, si eu m-am obisnuit cu faptul ca unele raspunsuri imi sunt raportate doar pentru ca nu pup unde vrea cel care posteaza o intrebare, si eu m-am obisnuit cu faptul ca sunt injurata doar pentru ca nu sunt de acord cu o tampenie si imi permit sa critic. da! asta a ajuns marea familie TPU. o adunatura de plozi teribilisti care isi bat joc de munca multora. ceea ce e si mai grav este faptul ca si adminii isi bat joc de munca noastra, ii doare fix undeva de noi din moment ce frumoasa raluca nu este in stare sa ne rezolve unele probleme de luni de zile.nu inteleg de ce mai suspenda pe cineva.am vazut ieri si cazul gingasului. dupa 5 minute a revenit de pe un alt cont injurand si facand a toti dracii.
lasa Dani, consoleaza-te si tu cu gandul ca o sa fie si mai rau de atat.eu cu asta ma consolez.important e ca le ies banii unora.
noi sa fim seriosi, restul vine de la sine!

| Hmmmm a răspuns:

Lora-simtim la fel.si eu am incetat demult sa fiu ceea ce am fost pe acest site. daca te vei uita la raspunsurile mele vei observa asta.
am inceput sa fac dinferenta intre o intrebare pusa pe bune si una pusa la misto din plictiseala.am ajuns sa critic si sa iau la misto, pentru ca suporti pana la un moment dat toate porcariile de aici, dar te mai si saturi.sincer,a incetat sa imi mai pese de ceea ce se intampla aici.am incercat, crede-ma ca am incercat sa raman la fel, sa ajut sa se schimbe ceva, dar vazand ca oricum nu castigam nimic am renuntat.am renuntat sa ma mai implic, am obosit. pur si simplu am obosit sa mai spun aceleasi lucruri de nspe ori unora. un timp am tacut, dar am realizat ca nu e corect fata de mine. uneori mi s-a cerut parerea despre site, aici in intrebarile unor useri, si am inghitit in sec si am mers mai departe.am renuntat sa mai fac si asta.macar parerea sa mi-o zic daca tot suport atatea porcarii.
am ramas, pentru ca, la randul meu, si eu am fost incurajata sa o fac.am ramas pentru unii oameni, din respect pentru ei si din respect pentru munca mea depusa aici.si voi mai ramane. voi ramane, in mare parte, din curiozitate.chiar sunt curioasa ce se va alege de acest site. un lucru insa, imi este cat se poate de clar: in bine lucrurile nu se vor schimba.
sincer, reactionez asa, reactionam asa, pentru ca ne pasa si ma mir ca ne pasa noua mai mult decat adminilor. mi se pare penibil.

| Hmmmm a răspuns:

Lora-pai eu nu am spus ca nu ii inteleg.stiu foarte bine ca pentru ei in primul si in primul rand conteaza cantitatea. dar daca vor atat de mult sa aiba cat mai multi useri de ce nu incearca, macar putin, sa le explice acelor plozi ce cauta aici? de ce trebuie sa fim noi cei care sa le explice unora ideea siteului, de ce ne aflam aici.nu ar trebui sa fie asta problema adminilor?