| Sportacus123 a întrebat:

Ce simbolizează un pescăruș la tine pe balcon?

Răspuns Câştigător
| IlincaForever a răspuns:

Cărțile de superstiții pe care le-am citit spun ca acesta este un mesaj ca totul va fi bine in curand

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Că Dunărea este aproape.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca locuieste aproape de o zona cu apa

| johnnny123 a răspuns:

În lumea ta toate evenimentele aleatoare trebuie neapărat să "simbolizeze" ceva?

Ce simbolizează dacă un urs trage un vânt în pădure?

| IlincaForever a răspuns (pentru johnnny123):

Am citit ca semnifica faptul ca urmeaza vesti proaste! Asa zice cartea mea de superstitii!

| StoicAnalysis a răspuns:

Nimic. Pur si simplu locuiesti intr-un oras pe langa ape si s-a intamplat sa faca acel pescarus, popas la tine pe balcon.

| Lupică27 a răspuns:

Cauta si el de haleala, crezi ca a venit special pentru tine?

| ioana748 a răspuns:

Semn bun.

| Miruna333 a răspuns:

Ca ar fi cazul sa il hranesti

| ILikeBlackCats a răspuns:

Ca stai aproape de litoral

| Rafayel a răspuns:

Pescarusul are numeroase semnificatii dar, de cele mai multe ori, inseamna libertate. De aici decurg, de exemplu, puritatea si forta de daruire a Ninei Zarecinaia din "Pescarusul" lui Cehov dar si curajul de a incerca lucruri noi care e definitoriu pentru pescarusul Jonathan Livingstone al lui Richard Bach.