| Madesz a întrebat:

Ce superstitii stiti despre anul nou?

9 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Că o să fie mai bun.

| Anonimuserr a răspuns:

Să porți ceva roșu
Să ai bani în buzunar în noaptea aceea de 31 decembrie.
Să nu mănânci carne de pui și tot ce ținE de pasăre (că vei zgărmăni ca puiul după bani etc).
Să mănânci carne pește ca să te strecori ca peștele prin apă (printre probleme).
Pe 1 ianuarie e indicat un bărbat brunet să intre în casă. Să fie primul care îți pătrunde în casă sau măcar un bărbat ci nu o femeie că aduce ghinion.
Să porți bijuterii de aur (cine are). Argintul din câte știu nu e bine să se paorte de Revelion.

| RAY a răspuns:

Daca te culci de revel devi mai tanar cu un an

| Madesz explică (pentru RAY):

Cum asa? laughing

| RAY a răspuns (pentru Madesz):

Simplu ramai blocat in anul asta

| J0B0MAT a răspuns:

Ce s-a spus si mai stiu ca e bine sa spargi sticlele de sampanie/paharele ca cica iti merge bine.Dar cum am zis la intrebarea anterioara, nu cred in superstitii.

| RoyDupuis a răspuns:

- sa porti ceva rosu
- sa ai bani in buzunar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu, dar o să port chiloţi roşii laughing.