| DorelSudoru a întrebat:

Ceva documentare despre ocultism imi ziceti si mie?
Nu sariti sa-mi ziceti sa citesc sau altele ca astea nu se invata din documentare.
Nu imi dati tampeni din astea despre masoni, iluminati...etc etc

7 răspunsuri:
| ahri a răspuns:

Poti incepe prin a invata ce inseamna ocultism...si citeste Rudolf Steiner.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa ma pis imi dai voie? ca tu vrei ceva da nu vrei aia, ailalta, si altaceva.da ce vrei de fapt; stii?

| Cedry2k1995 a răspuns:

Si pe mine ma pasioneaza ocultismul si sfatul meu. lasa ocultismul pentru ca am avut si carti de vraji. am facut vraji. mi-a fost bine. dar... nu merge asa treaba,,, crede-ma k nu ai nimic bun de castigat din vrajile alea. ele functioneaaz. dar. sa stii ca o vraja nu e gratis. faci o vraja dar diavolul iti pune un pret pe acea vraja si crede-ma ca nu e deloc rezonabil pretul ala. deci sfatul meu. lasa ocultismul la o parte. k nu ai nimic de castigat. ti se pare pe moment ca e misto k tia iesit vraja si te gandesti k o sa o mai faci iar si iar, si asa o sa traiesti bine. dar nu e deloc asa. diavolul te incearca si este foarte viclean,,, pretul e prea mare.

| Doc_7442 a răspuns (pentru Cedry2k1995):

Si ce rituri ai facut cedry2k1995? ai aprins niste lumanari si gata ai facut riturile? depinde ce faci. orice are un pret nu mai zi tu de Lucifer ca face nu stiu ce documenteaza-te si dupa vi sa vorbesti

| Boanta_Bogdan_1991 a răspuns:

Daca te intereseaza cu adevarat chestii din astea nu ai sa gasesti ceva adevarat pe internet
iti recomand sa ma contactezi
winking

| MarIan_Marian_1992 a răspuns:

Boanta_Bogdan_1991 da mi te rog PM cu idul tau sa vorbim