| Elena_6471 a întrebat:

Cine imi da niste modele de subiecte pentru concursul "Descopera o lume sanatoasa" clasa a7a a8a

Va rog sa ma ajutati ...pe net nu prea gasesc. Deci cine are?

FUNDA

1 răspuns:
| jannet a răspuns:

Nu stiu daca tu vrei articol intreg sau doar idei.Eu pot sa-ti dau idei.O lume sanatoasa se referea la o lume in care suntem mai atenti la ce mancam, incercam sa alegem produse eco, deoarece piata e invadata de e-uri.O lume sanatoasa se mai refera la o viata activa : Mens sanna in corpores sanno- adica Minte sanatoasa in corp sanatos.
Poti sa dezvolti ideile astea si vei avea o tema frumoasa.