| doarUnCopilprost a întrebat:

Cine suntem si de ce suntem aici?

Răspuns Câştigător
| gabi8florentina9 a răspuns:

Suntem cine vrem noi să fim şi cine vrem alţii să ne vadă. Suntem existenţă şi suntem observatorii existenţei. "De ce suntem aici?" Am fost creaţi involuntar. Am primit viaţă fără să ne-o dorim sau să o cerem. Suntem aici să desluşim mistere şi să ne aflăm propriul drum. Suntem aici să punem întrebări, să aflăm scopul existenţei.

"De ce eu?"- o întrebare pe care mi-o pun de ani buni. De ce am fost tocmai eu aleasă să trăiesc? Să-mi pun întrebări şi să mă învărt ăn jurul cozii căutând răspunsuri.

Suntem creaturi în viaţa fără voia noastră şi suntem aici să existăm.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Suntem oameni și suntem aici ca să trăim.

| Duucu a răspuns:

Suntem observatori a tot ce există, privim lumea după simțurile noastre. De ce suntem aici? E o întrebare nepotrivită, pur și simplu suntem, era imposibil să nu fim. E ca și cum ai întreba "de ce există existența?". Noi suntem cei care fac ca totul din jur să existe.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Câți sunteți?

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Unii dintre noi sunt oameni, iar alții animale.
Suntem aici pentru că așa vreau Dumnezeu.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem fiinte rationale. Suntem aici cu un scop anume. Vom afla fiecare acest lucru, la sfarsitul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce suntem, nu știu.Cred că fiecare dintre noi este ceva, dar altceva decât toți ceilalți.Eu știu de ce sunt aici.Tu știi de ce ești aici?

| Lazar_Sorinel_1994 a răspuns:

Suntem oameni si am venit sa dam raspunsuri la intrebari.

| Diiiianna a răspuns:

Suntem fiinte creeate de Dumnezeu şi suntem pe pamant cu un scop. happy