| oana_3034 a întrebat:

Credeti in extraterestrii?

Răspuns Câştigător
| Bishop a răspuns:

Da, poate au si ei un fel de TPU, si intraba: "Credeti in pamanteni?"hee hee

31 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Aceasta intrebare a fost pusa de nenumarate ori in diferite forme si au fost date diverse raspunsuri. Voi incerca raspunsul din doua directi: crestini si atei (am observat existenta acestor doua "tabere").
Crestini: evident ca DA! Baza crestinismului sta pe existenta extraterestilor, Biblia confirma existenta acestora in mod direct si clar in multe locuri.
Atei: posibil Da! Amestecul haotic de diverse materi chimice probabil s-au mai intamplat si in alte locuri asa ca este posibila existenta vieti si in alte locuri. Deci raspunsul este da.

| juniper a răspuns:

DA! Sunt multe povesti despre OZN-uri si ca guvernul ascunde totul, oricum va trebui sa aflam intr-o zi. La fel si in zona 51 exista extraterestri, ei cred ca nu stim.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, cred ca undeva in univers exista extraterestri.

| BUBULINA a răspuns:

Lolllaughing))
nu cred in asa ceva
da in Mos craciun crezi?

| BUBULINA a răspuns:

Adica extrateresti sunt mai destepti ca atatia pamanteni?
pai aia au farfurie aia care zboara si noi nu?
de atatia ani de cand sa inventat minciuna asta gogonata?laughing)

| adyth a răspuns:

Da

| yadora a răspuns:

Da ...cum sa nu ...doar sunt printre noi, daca nu stiai ...chiar in bloc cu mine e un vecin ...saracu zici ca vine din alta galaxie! Mai are putin si alearga si dupa pisici sa le manace...:&...laughing

| Klara a răspuns:

Normal ca exista, c-apoi n-om fi singuri in univers happy
Dar n-arata asa cum si-i imagineaza lumea (cu capu' mare parca ar avea progeria ) laughing

| kathessa a răspuns:

Hai sa iti spun un banc, apropo de extraterestrii. Stii care este cea mai buna dovada ca exista civilizatii mai inteligente decit noi in Univers? Faptul ca inca nu ne-a contactat nimeni!

| sorin a răspuns:

Cred ca exista, de ce nu? Dar pana nu exista o dovada concludenta...

| kayan a răspuns:

Da, cred... si sunt si foarte prietenosi pe deasupra! laughing atunci cand nu fac experimente pe tine big grin

| eu_3271 a răspuns:

Sunt sigura ca exista. Ar fi imposibil ca in tot universul terra sa fie singura planeta locuita.

| TheBlueWolf a răspuns:

Retardatii precum BUBULINA nu au ce cauta pe astfel de pagini ce suporta un subiect extrem de important.Imi indrept respectul catre "Bishop" un om ce s-a trezit la realitate.Sa incep prin a repeta a 1001 oara faptul ca pamantenii sunt spalati pe creierele cant nucile constant cu samponul "Crede si nu cerceta".Un calcul matematic extrem de exact poate sustine ipoteza extraterestrilor dar pana sa ne extindem propozitiile la nivel cosmic sa ramanem pe pamant unde dealungul secolelor si generatiilor am fost degajati in directia evolutiei pe plan tehnologic de rase mult superioare noastre, incet incet devenind sclavi retardati spalati pe creier precum ''Bubulina" ce sustin cu tarie si musculatura monumentul ''religie'', monument de prostie introdus in vocabular pentru a ajunge mai usor cu samponul precizat mai devreme la creierele mult inferioare secolului in care ne desfasuram rutina.Asadar iti dau siguranta FERMA ca tot ce am tastat aici este 100% adevarat si chiar unele lucruri instalate pe retina mea.Succes la Il(l)umina(ti.)re

| faranume a răspuns:

Da...sau nu... poate exita... poate in alte galexii...nimeni nupoate stiistraight face

| ladybird a răspuns:

Eu am crezut ca vad o nava extraterestra odata! Am fost foarte dezamagita cand mi-a spus cineva ca sunt de fapt lumini de alea pentru avioane sa nu se prabuseasca.laughinglaughinglaughing

| annitu_7383 a răspuns:

Eu...nu stiu...Cred ca cred!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred numai in mine, insa daca faci referire la faptul ca ar exista extraterestrii, da, si eu cred ca exista.asa cum am mai spus-o, culmea ar fi sa fim numai noi in univers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal. Mi se pare imposibil ca Pamantul sa fie singura planeta care contine viata din univers. Chiar daca s-ar descoperii o planeta cu dovada ca contine viata, nu s-ar stii daca contine si viata inteligenta dar oricum daca ar contine si viata inteligenta e logic ca acele fiinte sa nu se numeasca ca specie extraterestrii. Pentru specii de pe alta planeta noi suntem extratetrestrii cum ei sunt pentru noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una sincer nu cred in asa ceva...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt hamsteru vreau sa spun ca eu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ei cred in noi? adica toti ne gandim daca exista extraterestri, dar daca ar exista, ei s-ar gandi la noi? sau ne-ar ignora complet asa cum facem si cu unele specii de pe pamant? atle intrebari...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi daca am fi singuri? Nu ar fi interesant? Poate ca au existat extraterestrii...si vor fi extraterestrii... dar nu sunt acum. De asta ce zici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invatat multe chestii din filme, dar cel mai important lucru pe care l-am invatat este ca extraterestrii vor sa ne invadeze dar sunt prosti de behaie laughing si ca, cu toate ca au perfectionat zborul intergalactic si alte tehnologii fabuloase, mereu uita un element cheie pe care oamenii il gasesc, caftindu-i lejer.
De fapt nu e de mirare ca extraterestrii imaginati de oameni sunt prosti rolling on the floor. La rece, nu exista niciun motiv decent pentru care cineva ar invada alta planeta. Avem noi berea mai buna? Avem reduceri foarte mari? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu cred in extraterestrii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sie ei cred in noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
pentru ca nu am vazut

| blackcat_3605 a răspuns:

Hmmm...cateodata ma gandesc ca exista undeva o civilizatie mult mai bine pusa la punct si mai dezvoltata ca a noastra... dar nu genul ala de extraterestrii verzi, cu ochi mari si negri.happy

| 46 a răspuns:

Da, si va spun si de ce...
De ce s-ar mai fi inventat povestea?
Ce sunt aparitiile luminoase de pe cer?
Se poate sa fim singuri in tot acest univers infinit?

Normal ca undeva exista.
Normal ca, candva ne vor vizita.
Posibil ca ii vom vedea...

| Alyn12 a răspuns:

Universul e infinit... cred ca e inposibil sa nu existe viata decat pe terra. pe luna s-a gasit apa deci si acolo ar putea fi viata...