| liveforsport a întrebat:

CREDETI se va sfirsi in 2012?

Răspuns Câştigător
| Ruth_3500 a răspuns:

Sincer? Nu! Este adevarat, e posibil ca anul 2012 sa fie un an incarcat da...insa noi mai avem mult de dus.
De ce spun asta? Pentru ca la fiecare inceput de mileniu s-a vorbit despre un sfarsit al lumii si nu a fost ( 1000, 2000 ), mi se pare ca si in 2003 sau 2006 ( nu mai stiu exact) trebuia sa se sfarseasca lumea, si nu s-a mai sfarsit.
Intradevar, calendarul mayas se incheie cu data de 23 decembrie 2012, dar sfarsitul " timpului" nu e echivalent cu sfarsitul lumii. E posibil ca mayasii sa fi prevazut un eveniment de mare amploare. Oricum, vom ajunge in 2012 si vom vedea.
Ce sa mai vorbesc de faptul ca pe spatele acestui an 2012 s-au scos multi bani ( vezi filmul 2012, cartile despre 2012 si toate cele )

21 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

| Dannyjj a răspuns:

Da, eu cred ca va sfarsi in 2012 MINCIUNA asta despre sfarsitul lumii(adica o sa treaca ziua de 21. 12. 2012 si vom vedea ca nu se va intampla nimic), ma uitam la tv si am vazut o reclama cu "vrei sa stii care este ingerul tau pazitor... etc atunci trimite mesaj la..." asa imi dau seama ca toti incearca sa scoata cateceva ca sa primeasca bani din minciuni, de exemplu la reclama pe care am povestit-o, de unde stiu ei care sunt ingerii pazitori si de unde stiu ei pe cine pazesc, deci si treaba cu sfarsitul lumii este o mare minciuna.

| mgtow a răspuns:

Poate, cine stie pana la sfarsitul anului 2012 mai e, sper sa nu vina sfarsitul lumii inainte ca eu sa ajung in tara, prefer sa mor pe pamant romanesc.

| Thunder a răspuns:

As scrie un vers de la Parazitii, dar nu meriti. Oricum, era ceva cu sepcile din cap care acopera nu stiu ce. Se va sfarsi ce in 2012? Se va sfarsi viata pelicanilor, comunismul din Cuba, Luna? Scrie o propozitie inteligibila. Sa inteleaga toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| push2gl a răspuns:

Eu cred ca nu. N-au mai continuat mayasii calendaru si cand a fost descoperit s-a zis ca mayasii au prezis ca in 2012 este sf. lumii

| Nicky29 a răspuns:

Eu cred ca va veni sfarsitul societatii asa cum o stim deja incepe sa aiba loc prin reducerea pensilor si alte chestii la nivel global ce afecteaza oamenii

| IoanaAndrei a răspuns:

Pentru ratatii ca tine, da.

| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Eu, sincer, cred ca in 2012 nu se va sfarsi nimic. Probabil minciuna celor care au prezis sfarsitul lumii, ca altfel nu`mi imaginez ce.
La fel s`a zis si ca pe nu stiu cat noimebrie/decembrie 2010 va porni al 3 lea razboi mondial. S`a intamplat ceva? Vad ca toata lumea e teafara si nici un razboi nu a avut loc. Desigur, doar vesnicul conflict dintre coreeni.
Sa revenim la 2012.
Consider ca in 2012 vom fi teferi la fel cum suntem acum. Cred ca vom sta pe TPU si ne vom ajuta in continuare unii pe altii, si vom mai discuta (poate) de ceea ce se spunea ca are sa se intample in 2012.

Opinia mea.
Tu ce crezi?

| Andruza a răspuns:

Neah
E doar o inventie, o tampenie ca sa sperie lumea
Numai Dumnezeu stie cand vom muri cu toti
Pana atunci sa ne vedem de ale noastre si sa fim sanatosi

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

. E la fel ca si cu "Al 3-lea Razboi Mondial" trebuia sa vina si nu a venit.``. Deci parerea mea este ca numai D-Zeu stie.winking

| RuxRawrr a răspuns:

Daca da mi-am irosit timpul la scoala straight face

| ireFUTABILx2x a răspuns:

Da se termina totu` ca in 2012 sunt alegerile parlamentare si locale in Romanialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca asta e o prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa.cred ca se va sfarsi. da nu conteaza ce cred eu, ci conteaza ce o sa se intample.

| aniiledha a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| fantasy01 a răspuns:

Dumnezeu a facut lumea! El o va distruge dar sa nu crezi ca ne va spune cand...

Răspuns utilizator avertizat
| belcamkd a răspuns:

Nu cred. In 18 ani e a 5`a oara cand aud de sf lumii laughing) Si vad ca totul e in regula laughing

| laura_9028 a răspuns:

Nu