| Parintele a întrebat:

Cu siguranta il stiti pe Iosif, sotul Mariei ce a nascut pe Isus. Totusi, cum se numea tatal lui Iosif?

Matei 1:16. Iacov a născut pe Iosif, logodnicul Mariei, din care S-a născut Iisus, Care se cheamă Hristos.

Luca 3:23. Şi Iisus Însuşi era ca de treizeci de ani când a început (să propovăduiască), fiind, precum se socotea, fiu al lui Iosif, care era fiul lui Eli...

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Tatal lui Iosif este ca vorba aia, "E lung pamantul, ba e lat, spunea Cojbuc cand era beat".
@ mirzabah, nici tu nu ti-ai facut temele, vezi ca la Luca 3:23 gasesti contrariul.

25 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai in cazul ăsta @Parintele daca ai lamurit misterul, schimb si eu vorba " E lung pamantul dar si lat spunea Cojbuc cand nu era beat".

| Hombre a răspuns:

@Eron toata vorbaria ta s-a prabusit la sfarsit, "Adevarul e ca pe voi atei nu i-ar convinge nici aparitia in fata lor a unui inger (chiar daca nu e posibil). Ei ar scoate teorii stiintifice". Bravo, perfect utopic, si cum zici ca vrei sa demonstrezi ceva, cu, "chiar daca nu e posibil"? rolling on the floor

| Parintele explică:

Unde sunt crestinii care ma lamureau de fiecare data? Chiar nu stie nimeni cum se numea tatal lui Iosif? Aaa.cred ca se numea Iacov Eli rolling on the floor)

| Parintele explică:

Andre999, imi pare rau dar raspunsul tau e stii tu vb aia; cu dus si intors, nu poate tine locul a ceva cert.

Vad ca nu ma ajuta nimeni sa aflu cum se numea bunicul lui Isus. 'Pacat'. Se pare ca acum crestinii nu si-au facut temawinking

| Parintele explică:

Eron am citit raspunsulrile tale, fii sigur. Insa nu le pot lua in serios atat timp cat vad ca tu sfidezi logica...Vezi ce spui.Nu are importanta cum il chema pe bunicul lui Isus. Pentru mine are. si pentru altii. Nu poti crede orbeste in ceva.

| ania a răspuns:

Preocuparea chiar daca insuflata de spirit cobativ, legata de crestinism e mai periculoasa decat indiferenta.Asa a inceput si fratele nostru Pavel si a sfarsit-o scriind cu mana lui majoritatea cartilor Noului Testament.Sa auzim de lucruri mari!

| Duhovnicul a răspuns:

@Dragalashul ( Tepes sau Lemur ), te tradeaza scrisul laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Tu chiar crezi ca cei care merg la biserica asculta ce se spune acolo? sau ca isi fac temele? este ca la scoala merg de ochii lumii dar se gandesc la alte dracii.

| andre999 a răspuns:

Genealogia dupa Matei porneste de la Avraam si s-a terminat la Hristos, el adresandu-se mai intai iudeiilor.Matei foloseste numele de Iacov deoarece acesta este tatal legitim. Luca porneste de la Hristos si incheie cu Adam pentru ca el s-a adresat tuturor neamurilor.Luca a gasit de cuvinta sa pomeneasca numele tatalui biologic a lui Iosif si anume Eli nu al celui legitim Iacov.

| Eron a răspuns:

Raspunsul poate ca l-ai dat chiar tu. Poate ca avea doua nume, ca nu il impiedica nimeni.Totusi, tu, ateu, vrei sa arati crestinilor greseli in Biblie, pentru ai incurca.Eu iti spun ca acesta este un lucru minor.Si totusi in Luca 3:24 si Matei 1:15 se vede ca bunicul lui Iosif are acelasi nume.Deci, de ce sa nu aiba doua nume tatal lui Iosif? Daca tot cauti greseli in Biblie, ti-as putea fi de ajutor, ca sa iti arat ca Biblia nu e perfecta, si totusi mesajul Bibliei este perfect.In acest caz nu are importanta cine a fost bunicul lui Isus, ci cine este Isus si cine este Tatal sau.
Un crestin ti-a raspuns.
Adevarul e ca pe atei nu i-ar convinge nici aparitia in fata lor a unui inger(chiar daca nu e posibil). Ei ar scoate teorii stiintifice.

| Eron a răspuns:

Hombre
Eu nu am spus ca nu e posibil pentru ca nu exista ingeri, ci pentru faptul ca in zilele noastre Dumnezeu nu face minuni pentru ca oamenii sa creada in El.
Era doar un exemplu.

| Eron a răspuns:

Se pare ca nu tii cont si de raspunsul meu. Oricum nu are importanta cine a fost bunicul lui Isus.Este doar modul tau de a introduce confuzie in mintea oamenilor.

| Eron a răspuns:

Eu nu cred orbeste in nimic. Dar deja nu are importanta sa-ti spun ca Isus este important si nu bunicul lui, intrucat tu nici macar nu crezi in existenta lui Isus.
Ce importanta are pentru tine bunicul lui Isu? Nici nu crezi ca a existat Isus sau macar Tatal Sau.
In fine...este in zadar sa mai iti spun ceva. Tie nu-ti pasa.
Dupa cum ti-am mai spus, tu nu ai pus intrebarea decat pentru a semana neincredere in mintea oamenilor.Pentru tine nici nu are importanta ce raspuns dau userii.

| Filip23 a răspuns:

Mai bine ne-ai uimi, spunandu-ne ce urmareste de fapt intrebarea ta

| perla a răspuns:

Dar nu te doare bre capul de atata filosofie! pai lasa crestinii cu biblia lor si ateei cu necredinta lor.asa am invatt eu sa raspund de la ultima bucata luata de la tine.fiecare iese dintr-o gaura...asa ca n-are rost sa-ti faci riduri ca operatia estetica costa fratele meu>>>>ZZZZZZZZZZZZZZZ

| mirzabah a răspuns:

Nu prea ti-ai facut temele, parintele, ai chiulit de la cursul asta, te inteleg, dar o biblie sa nu ai? Raspunsul se afla in primul capitol al Noului Testament, la Matei, capitolul 1, vers. 16

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cine vorbesti? Aaaa cu mine? Pai ce, nu stii? Doar,, l-am intalnit la o bere,, impreuna, era cu fiusu, caruia ii spunea Iisus.Mare minune. S-au pus ateii cu burta pe biblie.Au inceput sa si ei cate ceva.((:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Teddy si pe tine te tradeaza scrisul la mai multe conturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si Scufita rosie era la Mall iar Alba ca zapada era din Burundi. Pisica latra si cainele mieuna. salata de rosii era albastra iar asta vara era iarna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonimule. daca esti luat drept dragalasul, de ce esti nemernic si nu spui adevarul? de ce postezi anonim? si lasi sa se inteleaga ca as fi eu? fii om nu fi ...nu vreau sa jignesc animalul respectiv. tine hatul.este loc pentru toti pe ternetul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz. dracalasule, fusai la slujba si oricum nu-s galatean.irasi neica parintelul sa mai studieze ca-i sta bine cu biblia-n mana, necazul e ca no-ntelege.bay-bay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.youtube.com/user/mihai1991 Vizionati clipurile de aici pentru a va convinge ca dumnezeu nu exista, iar biblia este o carte scrisa de oameni, plina de greseli si de lucruri imorale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! poate ca Eli e fata I don't want to see, si e mama lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca avea mai multi tatici? laughing

| Rebecca a răspuns:

Incurcate sunt caile Domnului.