| AvalohAlyn a întrebat:

Cum ar arata lumea daca nu ar exista banii si nu am mai avea nevoi? Ar fi mai bine?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Întrebarea ta î-mi aduce aminte de un banc mai vechi, de prin anii 80'
Doi prieteni Vasile si Ion discutau despre cum va fi in comunism.
Vasile:
- În comunism nu vor mai exista bani, totul va fi gratis. Te vei duce la piata unde va fi o gramada mare de varza din care vei lua cât vrei fara sa platesti nimic.
Ion:
- Dar mie nu- mi place varza!
Vasile:
-Eiii! O sa-ți placa Ioane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic da, practic nu (inca).

| Systemup a răspuns:

Nu e nevoie sa inventezi sau sa iti imaginezi nimic.In trecutul omenirii a fost asa un moment.Din pacate nu tin minte secolul. Oamenii obtineau lucruri prin schimb.Ex:tu mie imi dai un sac de boabe eu tie alt ceva, sau de genul)