| Bloodthirsty a întrebat:

Cum credeti ca au disparut dinozaurii?

Răspuns Câştigător
| Tom a răspuns:

Sa zicem ca teoria cu meteoritul pare cea mai plauzibila. Dupa ce a lovit meteoritul Pamantul s-a schimbat foarte mult clima si asta a dus la disparitia lor. Daca te uiti pe Discovery ai sa vezi ca sunt emisiuni despre acest sibiect.Am vazut si eu odata mai demult da nu mai tin minte chiar exact. Oricum clima sa incalzit foarte mult dupa ce acel meteorit ar fi lovit Pamantul si astfel au ramas fara mancare majoritatea decare fiin mari nu au avut unde se adaposti de caldura si nici nu au mai gasit hrana suficienta. N-ai observat ca reptilele astea mai mici au supravietiut.Bineinteles si astea s-au mai modificat un pic si s-au adaptat la clima.

12 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Eu cred ca erau gandacii nervosi pe dinozauri si se adunau gandacii cate 40 de milioane o data si prindeau un dinozaur pe care il omorau si il faceau gratara. De asta gandacii au supravietuit si dinozaurii nu.

| NoKidding a răspuns:

Nu au murit cand a fost acea era glaciara? sincer nu stiu nimic de disparitia dinozaurilor... dar zic si eu:-s

| Rukhsandra a răspuns:

Mai traiasc inca... daca dispareau de ce inca n-a murit si profu de geogra big grin

| BiiBiis a răspuns:

Murind de foame si stand in strada deoarece le-a luat Base tot.

| Sweet00gum a răspuns:

Într-o seară (prima ) vine dinozaurul la dinozauriţă şi făcând cu ochiul zice:
-Ei o facem?
Ea uitându-se la podea:
-Mmm...nu!
A doua zi vine din nou dinozaurul la dinozauriţă şi uitându-se cu subînţeles zice:
-Ei, cum e? Merge una mică?
Ea privind la vârful pantofului:
-Pai ...mmm NU!
A treia zi; vine dinozaurul la dinozauriţă şi zice cu nerăbdare:
-Păi cum? nimic, nimic?!
Ea şăgalnic:
-Nu, puişor, poate mâine!
.
Şi aşa mai departe...
"ŞI AŞA AU DISPĂRUT DINOZAURII!"

| dhraqull a răspuns:

Omorati de bunica-mea pentru ca ea a crezut ca sunt rusi.

| camionagiull a răspuns:

Eu stiu ca cand erau o cazut un meteorit pe pamant si aia inseamna ca toti au disparut depe fata pamantului asa cred

| OneMoreGirl a răspuns:

...sincera sa fiu...nici nu cred ca au existat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au uitat la Mr. Bean si au murit de ris laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au emigrat din cauza crizei financiare.tongue

| FURNICA a răspuns:

A cazut un meteorit undeva in sudul Americii, si ei au disparut datorita meteorituluilaughing, fundita?sad

| Ronnie21 a răspuns:

Tom a dat cel mai bun raspuns, insa a omis un singur detaliu. Dupa ce respectivul meteorit a lovit Terra, un nor gigantic de praf s-a ridicat deasupra pamantului, infasurand Pamantul intr-o sfera de praf care nu a permis razelor solare sa atinga suprafata terestra. Ca urmare, a inceput o era glaciara in care domina legea junglei: cel mai puternic supravietuiestewinking