| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa îmi hrănesc și să îmi dezvolt pasiunea pentru stele,astre,Univers, cer mai precis pentru astrologie dar și pentru astronomie de asemenea?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sper ca nu ai mai mult de 10 ani pentru ca e jalnic ce intrebi...
Pai cand vrei sa vezi un film ce faci? Asta sa faci si cu pasiunea ta!

| Lukasssz a răspuns:

Cauti pe por.n hub : stars

| TheStrategist a răspuns:

Citind despre subiectele astea sau vizionând documentare.

| Saiko93 a răspuns:

Vezi ca universul cica ar avea gust de zmeura sau capsuni happy Totusi, incepi frumos cu discovery sau history Apoi daca mai vrei chestii de genul cauti documentare pe Youtube sau chestiile favorite despre spatiu pe google. Si daca chiar simti nevoia de ceva diferit atunci mergi ori la un planetariu sau incerci filme Star Wars la cinema sau ceva de genul happy Desi, daca visezi vreodata la calatorie in spatiu si esti mititel acum sunt sanse sa prinzi daca planurile lui Elon Musk o sa dea roade happy Exact, vrea sa faca curse spre luna sau marte and stuff like that big grin Aia cand o sa mai cresti Poate ai noroc! Sau in cel mai rau caz ca dau drepratea cometariului nr 3 poate are noroc inimioare ta de vei intalni o "gaura neagra" prietenoasa la pubertate big grin! Bafta!

| Robert160 a răspuns:

Ce părere ai despre site-ul astrodex.ro?

| Robert160 a răspuns (pentru Robert160):

Sau horoscopulmeu.ro?

| BabaOarba a răspuns:

Ori astronomie, ori astrologie.

Astronomia este o stiinta bazata pe dovezi experimentale, pe observatii realizate cu cele mai performante instrumente, unde orice descoperire este trecuta prin filtrul metodei stiintifice pentru a fi acceptata.

Astrologia e o pseudostiinta, fara nicio baza stiintifica, bazata, ca si ghicitul, pe o generalizare si pe capacitatea omului de a gasi si de a crea patternuri. De altfel, in ziua de astazi, datorita precesiei axei planetei, nici macar nu mai suntem in zodia corecta, ci totul este deviat cu aproape o zodie la un moment dat... Nu-ti mai citi horoscopul dimineata, citeste-l seara si vezi daca a fost corect. Si nu citi unul singur, citeste 10 si vezi daca iti prezic acelasi lucru... Fa un experiment chiar pe astrologie laughing