| Hirako a întrebat:

Cum poti sa-ti amintesti visele?

Fiecare dintre noi viseaza 3 minute, in fiecare noapte.Problema este ca nu ne amintim de fiecare data.Eu imi amintesc ce visez doar de 2-3 ori pe an.Pentru a visa lucid trebuie sa-mi si amintesc visul, asa ca am nevoie din nou de ajutor.

Am auzis ca daca te culci foarte obosit ai mai multe sanse sa-ti amintesti visul, la mine a functionat, dar sa dorm obosit in fiecare noapte in speranta sa imi amintesc visul nu e o solutie practica. Vreau niste metode prin care sa imi pot aminti ce am visat, asadar sa pot incerca apoi sa visez lucid.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Poi adormi in fiecare noapte cu gandul ca iti vei aminti la dimineata ce ai visat.La mine a merswinking

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pai de obicei iti amintesti ceea ce ai visat daca te trezesti singur, nu daca te trejeste cineva sau ceva...
La mine asa e.

| karinutza_4415 a răspuns:

Mie una mi se pare o prostie sa te trezesti singur nu sa te trezeasca cineva...eu una de fiecare data imi amintesc ce visez...nu cred ca s.a descoperit solutia dar este ceva normal sa nu iti poti aminti.de exemplu eu am o colega care niciodata nu isi aminteste pur si simplu.nu toti suntem la fel