| pinkmouse375 a întrebat:

Cum se fabrica tigarile? big grin stiu ca e cam ciudata intrebarea

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E o emisiune pe Discovery Channel, "How it's made", daca o vei urmari, probabil vei vedea intregul proces al fabricarii tigarilor. Poti vedea in acea emisiune cum se fabrica o multime de lucruri pe care le folosim zi de zi.

regis
| regis a răspuns:

NoChanseForUs - tutunul uscat nu se da prin nici un fel de droguri, gudron sau alte porcarii, toate acestea sunt deja continute in frunza de tutun.
Frunzele de tutun sunt intr-adevar supuse unui complex de procesari pana sa devina potrivit utilizarii lor la fabricarea tigarilor, procesari ce presupun fermentarea, tratamente termice, maturare, maruntire samd. Cum spune cristi202, la How it's made poti vedea intregul proces de fabricatie, este greu de explicat in scris.

| NoChanceForUs a răspuns:

Din tutun uscat, dat prin douasidemii de droguri ca nicotina urmata de gudron plus alte porcarii bonus, toate frumos rotite intr-o hartie cu filtru.

| Enigmă a răspuns:

Asta e filozofie?
Wtf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din tutun si tot felul de ierburi nevinovate ce intra fara voia lor in procesul tehnologic.Restul ingredientelor sunt secrete dar iti zic din sursa sigura ca nu exista producator care sa foloseasca tutun curat, iar aromele fac diferenta intre marcile astea stupide. Daca ai postat din dorinta de ati face tigari home made, poti incercat pachetele de tutun disponibile pe piata, vad ca sunt ieftine in comparatie cu pachetul de tigarete.