| Bοgdαη a întrebat:

Cum vreti sa ramaneti in istoria omenirii? Ce vreti sa faceti pentru a ramane in istorie? Credeti ca e un lucru imposibil sa ramai in istorie?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Un lucru imposibil n-are cum să fie, că altfel nu mai vorbeam, de noțiunmea de rămas în istorie.
Doar că dacă faci ceva care să te scoată în evidență (nu neaparat ceva pozitiv, ceva ce nu a mai făcut nimeni sau au făcut puțini oameni), tot nu vei rămâne în istorie pentru toată lumea. O să rămâi în istorie doar pentru cei care știu istorie și care au fost interesați de ce-ai făcut tu.
Deci nu există "rămasul absolut în istorie", pentru că nu există nici măcar un singur om de care să fi auzit 7 miliarde de oameni.
Multă lume folosește becul, curentul electric, computerul, telefonul, automobilul în fiecare zi, fără ca măcar să știe cine a inventat toate astea și cine a venit cu inovații considerabile la aceste invenții.

| Bοgdαη explică (pentru Wøodenpints):

Da ai dreptate aici... Dar tu cu ce ai vrea sa te remarci pentru a ramane in istoria "unor" oameni?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Bοgdαη):

Viitorul omenirii e mult prea nesigur și nu aș vrea să rămân în istoria unor idioți care să-și aducă aminte de mine.
Oricum după ce mor eu chiar nu-mi pasă dacă-și mai aduce cineva sau nu aminte de mine. Pe mine nu mă mai afectează cu nimic, deci e strict problema lor.

33 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Oamenii cel bine tine minte raul.

| Bοgdαη explică (pentru Hombre):

Da, dar la un moment dat vor uita asta (dureaza 6-7 ani si vor uita).Eu nu imi aduc minte din istorie de cineva rau.
Uite de exemplu : cati oameni l-au uitat pe Einstein?
si cati oameni l-au uitat pe romanul care a jefuit o banca in SUA?

Procentajul e cam de 99, 9% contra la 0, 1%.
DEci mai bine ramai in istorie facand ceva pozitiv!

| MâţulMov a răspuns:

Sa ajungi la stiri e usor, sa intri in istorie e mai greu, nu imposibil, dar mai greu.
Iti spun eu cum sa ajungi in istorie, dar sper ca nu locuiesti in acelasi oras ca mine.

| sublime89 a răspuns:

Totul e temporar. Unii raman in istorie mai mult decat altii, unii nu raman deloc. Dar pe termen lung tot acolo suntem toti.

| Bοgdαη explică (pentru sublime89):

Asa e.
"dar pe termen lung acolo suntem toti"
Ce ai vrut sa spui aici?

| Exilee a răspuns:

NU conteaza cine este la conducere. Tu chiar crezi ca de vei schimba aceste marionete, societatea va evolua (in bine)? Nu este usor sa iei decizii pentru un stat. Intotdeauna, indiferent ca esti in Suedia/China/SUA va exista un anumit numar de persoane carora sa le displaca modul de conducere al presedintelui.
Tara asta intr-adevar nu o duce bine, dar de ce nu facem noi ceva? Stii ce a spus Einstein despre criza?

http://www.infocybermarketing.com/......pre-criza/

Deci, de ar fi sa facem o schimbare, ar trebui sa incepem cu noi insine.

| OOOLEOOO a răspuns:

Muzica.

''Nu conteaza cine foloseste lopata, ci cine a invetat lopata''

| TheStory a răspuns:

Vreau sa dau la academia militara si voi deveni soldat, cred ca am sanse sa raman in istorie.

| Bοgdαη explică (pentru TheStory):

Crezi ca americanii vor fi interesati de asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In situatia asta, as intoarce cursul istoriei al Romaniei la 180 de grade pana devine o tara diferita cu ascendenti extraterestri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Vreau sa ajung un rapper cunoscut.
2. Sa-mi pun dezgustul pentru lumea asta pe muzica.
3. Nu neaparat, dar nu ma risc sa fac puscarie.

| Bοgdαη explică (pentru anonim_4396):

Ehh... asa sunt toate vedetele... Se fac cunoscute acum pe moment dar dupa 50-100 ani lumea va uita de ele.Deci slabe sanse pentru a ramane in istorie! big grin

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

O persoana cu simtul umorului, corecta, note si sport + psihologie, categoric nu.

| Bοgdαη explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

De ce nu?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Bοgdαη):

Pentru ca sunt prea multi cei care pun piedici si incearca sa te faca sa te indoiesti de propriile principii prin orice metoda psihologica. Oricum, nu inseamna ca-i asa in toate cazurile.Dar nu in toate finalizarea este una fericita.

| Hevnoraak a răspuns:

Hitler a rămas în istorie.
Orice poate să devină imposibil de uitat atât timp cât e prin lucruri măreţe bune sau rele.

Răspuns utilizator avertizat
| LikeARollingStone a răspuns:

I wanna be the change I wanna see in the world! happy

| ForeverWarrior a răspuns:

Nu e imposibil daca faci ceva remarcabil si maret.Eu as vrea sa raman in istorie si o sa fac tot posibilul sa fac asta, dar sa raman in istorie nu e la fel de important ca si cum esti si ce faci in timpul trairii tale.Am eu niste vise acolo sus si sunt foarte foarte greu de atins trebuie chiar eforturi titanice dar nu e imposibil, nimic nu e atata timp cat ai credinta in Dumnezeu, esti sanatos si optimist.Tu ai planuri marete?

| Bοgdαη explică (pentru ForeverWarrior):

Daaa foarte mari! Deci sa inteleg ca ai planuri mari "in ceruri"?

| Bοgdαη explică:

Daca noi ne credem "conducatori" mai buni decat ce avem in acest moment la guvernare, de ce nu facem nimic? de ce stam si asteptam sa ne milogim de guvern? Noi ( populatia Romaniei dar fara guvern) reprezentam majoritatea iar daca noi am face ceva pentru a schimba tara crezi ca ei nu se vor schimba? Iti spun eu se vor schimba...dar daca noi stam si ne bazam pe guvern sa ne rezolve toate problemele atunci vezi doar raul la ei pentru ca ei nu iti vor rezolva nici o problema.Dar daca am face noi primul pas? Crezi ca tara asta ar mai fi la fel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bοgdαη):

Din cauza alora 7 milioane juma' cu care se lauda mascariciul ala de Mircea Badea, crede-ma ca eram intr-o comuna din Teleorman si am vazut ce si cum, nebunul ala care il acuza pe fostul prefect al Teleormanului nu e nebunwinking au votat si mortii si ranitii aia de la '848

| zTonia a răspuns:

Si daca nu se construiesc statui pentru tine, tu cu siguranta vei ramane in istoria unor persoane pentru care ai fost foarte important!

| Bοgdαη explică (pentru zTonia):

Da, dar vreau sa fac ceva maret pentru intreaga omenire deoarece acele persoane importante vor muri si odata si eu cu ele! Deci...

| mdsimina a răspuns:

Aș pedepsi toate persoanele care nu știu să scrie corect.

| IoanaDiving a răspuns:

Fiecare om are un talent care il poate duce pe cele mai inalte culmi daca munceste, deci de ce nu gasesti talentul!