| Românu_Mircea_1997 a întrebat:

Daca am pe primul semestru media 3, iar pe al doilea 4, raman repetent sau corigent?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde la ce materie.
Daca este la orice materie si la o singura materie, in afara de purtare, ramai corigent la respectiva materie.
Daca este la purtare ramai repetent.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, rămâi corigent pe vară!
În vară, în perioada în care se susţin examenele de corigenţă, va trebui să-l susţi şi tu şi să iei minim 5 - în caz contrar, rămâi repetent!

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corigent, daca nu ai medii sub 5 (per an/per semestru) si la alte 2 materii.

| 6684464 a răspuns:

Corigent daca media este la o materie.
Repetent daca media este generala pe semestru.

| Georg13 a răspuns:

Ramai corigent la materia respectiva. Pentru a ramane repetent trebuie sa ai 3 corigente la 3 materii diferite, sau sa nu iei corigenta din toamna.